Etiketa: fox-news

COVID-19 mund të transmetohet përmes ‘feçes së aerosolizuar’, paralajmëron studimi
Chris Ciaccia | Fox News Shkencëtarët ende po mësojnë shumë rreth COVID-19 dhe si përhapet, por ata kanë mësuar se ai mund të transmetohet përmes "feces së aerosolizuar", sipas një studimi të r...
Dy Demokratë të Dhomës së Përfaqësuesve dalin nga radha e Pelosit për të votuar impeachment kundër Trump.
Dy anëtarë Demokratë të Dhomës thyen radhët me lidershipin e Partisë së tyre ditën e Enjte, duke kontestuar fort votën për rezolutën që vendos rregullat për hetimet e impeachment kundër President ...
Hakmarrje? Tucker Carlson zbulon fushatën njollosëse të Media Matters kundër Konservatorëve në 2012
  Duke synuar Fox News dhe, në veçanti, drejtuesin Tucker Carlson në ditët e fundit, organizata Media Matters për Amerikën e aktivistëve progresistë të financuar nga George Soros nuk është...
Wallace: Trump po merr ‘shumë më tepër kredite’ me mbajtjen e Senatit
Gjatë mbulimit të Zgjedhjeve të Fox News Channel të martën, i ftuari Chris Wallace deklaroi se Presidenti Trump meriton urime për republikanët që mbajtën Senatin, por Trump po merr "tepër kredite"...
ARGUMENTI I TRUMP: PO TË VAZHDONTE OBAMA DO TË ISHTE KATASTROFË
Presidenti Trump të hënën në mbrëmje shpalli progresin e administratës së tij gjatë dy viteve të para në detyrë si dhe dha një shtytje përfundimtare për kandidatët republikanë pak orë përpara Ditë...
FOX NEWS EXSKLUSIVE: Pastori i liruar reflekton mbi ‘një periudhë kohe shumë të vështirë”.
  Pastori i krishterë Evangjelist, Andrew Brunson, i cili u lirua nga burgimi turk të premten, foli te Sean Hannity të martën në mbrëmje rreth burgosjes së tij dhe takimit me Presidentin Trump ... ...
Trump nuk është “pro-Rusisë”, por vazhdon të lavdërojë Rusinë
Të martën, ‘Tucker Carlson Tonight’ në televizionin Fox News, transmetoi intervistën me Presidentin Trump që ndodhi pak pas debatit të samitit Trump-Putin në Helsinki të hënën. Në këtë pikë, Trump...
‘Fox & Friends’ ngre zërin kundër kritikëve ndaj Trump mbi samitin me Putin.
Programi  i "Fox & Friends" në televizionin amerikan ‘Fox News’, shtoi zërin ndaj korit të kritikës që ra mbi Presidentin Donald Trump pas konferencës së tij të përbashkët për shtyp me Preside...
Gazetarja e ‘Fox News’ kërkon ndjesë para shikuesve mbi fjalët ndaj Trump
Moderatorja e programit ‘The Fox & Friends’ në televizionin amerikan ‘Fox News’, Abby Huntsman ka kërkuar ndjesë shikuesve ditën e Diele rreth një thënieje mbi Trump dhe Kim. Gazetarja dhe mod...
NYT, Fox dhe AP: Protestuesit shqiptarë përplasen me Policinë, ‘ky është fillimi i kryengritjes popullore’, tha opozita
(FOTO nga Associated Press: Një demonstruese e opozitës reagon pas përplasjes me policinë gjatë protestës kundër zgjedhjes së prokurores së përgjitthshme)/ TIRANA, Albania — Policia është përpl...
Faqja 1 prej 212