“Forca më e dëmshme për Amerikën dhe për konservatorizmin ka qenë Fox News, duke i drejtuar njerëzit në humbje”, tha autorja konservatore, Ann Coulter, për Breitbart News në një intervistë ekskluzive të enjten e kaluar pas leksionit të saj në Universitetin e Teksasit (UT) në Austin.

Kur u pyet nëse ka një të ardhme për mediat konservatore populiste në televizion, Coulter tha, “Ne do të ishim më mirë të gjithë nëse do të ishim pa TV para të gjithave”.

“Të gjithë në TV, siç e zbuluam shkurtimisht këtë javë, janë vetëm fytyrat e bukura për çdo gjë që dëshiron plutokrati prapa ekranit”, tha Coulter.

Ajo po i referohej një incidenti më 9 nëntor, kur drejtuesi i Fox News, Neil Cavuto, shkëputi nga pamjet e drejtpërdrejta të Sekretarit të Shtypit të Shtëpisë së Bardhë, Kayleigh McEnany, duke folur gjatë një konference shtypi për fushatën e Trump. McEnany po diskutonte mashtrimin e pretenduar të votuesve gjatë zgjedhjeve presidenciale.

“Unë pashë, drejtpërdrejt, Cavuto, kur u shkëput nga Kayleigh McEnany. Kjo ishte aq tronditëse, ”tha Coulter.

“Dhe, përveç që nuk doja t’i pranoja askujt se edhe në një pushim nga MSNBC dhe CNN, po shikoja Fox News. Unë shkoj deri tek burimi im i Twitter, kjo është gjithçka që çdokush bën tuitime”, thotë ajo.

“Ne nuk mund ta bëjmë këtë ose kjo gjë ka mbaruar “- madje edhe për lajmet e dedikuara kablloike të ditës”, tha Coulter për mbulimin pas zgjedhor të Trump nga rrjeti.

“Unë nuk mendoj se kam takuar ndonjë person nën moshën 60 vjeç që shikon lajmet e kabllove. Kështu që, nuk jam e sigurt që ka kaq shumë të ardhme, gjithsesi ”, shtoi ajo.

“Siç kanë theksuar njerëz të tjerë, ju mund të ndërprisni pajtimin tuaj kabllor krejtësisht dhe thjesht të jeni në Twitter sepse, nëse i shihni ndonjëherë këto shfaqje, ato janë të tre ditëve më parë në Twitter. Unë kam miq që shikojnë Fox News dhe ata më telefonojnë e më thonë se janë ‘lajme të hapura’, por vazhdimisht po u them atyre: ‘Atë lajm unë e tuitova që dje,” tha Coulter.

VERITAS.COM.AL/