Etiketa: france

Ekskluzive: Gjermania dhe Franca braktisën bisedimet e reformës së OBSH mes tensionit me Uashingtonin
Elvira Pollina, Andreas Rinke dhe Francesco Guarascio (Reuters) - Franca dhe Gjermania kanë lënë bisedimet për reformimin e Organizatës Botërore të Shëndetit si zhgënjim për përpjekjet e Shtete...
Francë, Krishtërimi nën sulm.
Emanuel Pietrobon Nantes, Francë, e Shtunë 18 Korrik. Ishte pothuajse 8 e mëngjesit kur u përhap lajmi se një zjarr shpërtheu brenda katedrales së shenjtorëve Pjetër dhe Pal, ndërtesa simbol e ...
Ish-kryeministri francez Francois Fillon dënohet me burg
 Reuters  Një gjykatë franceze ka dënuar ish-kryeministrin Francois Fillon me pesë vjet burg, tre prej të cilave pezulluar, për përvetësim të fondeve publike në një skandal që shkatërroi kandid...
Arrestohet polici i rremë, duke filmuar kinse video për të paraqitur policët e vërtetë si racistë
  CHRIS TOMLINSON Policia në Paris ka arrestuar tre persona të akuzuar për simulim të policisë në një video që u përpoq të portretizonte policinë e vërtetë si raciste në vazhdën e prote...
Macron humb shumicën pasi aleatët e tij formojnë një parti të re
Partia e Presidentit Francez Emmanuel Macron ka humbur shumicën e saj të plotë në parlament, pasi një grup deputetësh u shkëputën për të formuar një parti të re. Ekologjia, Demokracia, Solidari...
Franca i reziston idesë se nëse prodhon vaksinën, SHBA nuk do të vaksinohet e para.
Do të ishte "e papranueshme" që gjigandi francez i prodhimit të ilaçeve, Sanofi, t'i jepte përparësi tregut amerikan nëse zhvillon një vaksinë Covid-19, ka paralajmëruar një ministër francez. Z...
Koronavirusi, shok në Francë: vdes ish-ministri Devedjian
Patrick Devedjian kishte njoftuar vetëm tre ditë më parë se ishte infektuar me koronavirus. Kryeministri Philippe pranon se situata në Francë do të përkeqësohet në ditët në vijim Gabriele Lagan...
Franca zhvillon zgjedhjet lokale pavarësisht bllokimit nga virusi
AP Franca po zhvillon zgjedhje mbarëkombëtare për të zgjedhur kryetarët e bashkive dhe liderët e tjerë vendorë, megjithë goditjen ndaj tubimeve publike për shkak të virusit të ri PARIS (AP) ...
Ministri i qeverisë Franceze testohet pozitiv për Coronavirus
  CHRIS TOMLINSON 11 Mars 2020 Ministri francez i kulturës Franck Riester eshte testuar pozitiv për koronavirusin duke ndjekur pesë raste të konfirmuara më parë midis anëtarëve të As...
Muzeumi i Louvre në Paris rihapet pasi stafi i jep fund protestës së koronavirusit
  Paris (AFP) - Muzeu Louvre në Paris u rihap për publikun të Mërkurën pasi menaxhmenti ndërmori hapa për të qetësuar frikën për përhapjen e koronavirusit, gjë që ka ngjallur një protestë ...
Faqja 3 prej 2612345...1020...E fundit »