Etiketa: gazetare

Australi: Gazetarja “dëbohet” nga parlamenti për “fustan shumë të shkurtër”
( FOTO: Gazetarja Patricia Karvelas)/ -Gazetarja menjëherë mori solidaritetin e shumë kolegeve, të cilat akuzuan stafin e Kryeministrit për nisjen e një protokolli "që dëmtonte lirinë e të vesh...
Vrasja e gazetares bullgare, vrasësi 21 vjeçar rom arrestohet në Gjermani.
Një bullgar i etnisë rome, 21 vjeçar është arrestuar në Gjermani. Ai akuzohet për përdhunimin dhe vrasjen e Viktoria Marinova, gazetares që punonte për një stacion televiziv lokal bullgar dhe që p...
Bullgaria nën schoc: Gazetarja e televizionit përdhunuar dhe vrarë në një park
 (Viktoria Marinova ka punuar në një televizion lokal bullgar: nuk duket se krimi është i lidhur me punën e saj si kroniste) Një gazetare bullgare eshte përdhunuar dhe vrare në Ruse, në very te...
Prindërit e gazetares Lala sulmohen me plumba në shtëpi
Sulmohet me breshëri automatiku shtëpia e prindërve të gazetares së Neës24 Klodiana Lala. “BalkanWeb”, një pjesë e medias ‘News 24’ sjell pamje nga vendi i ngjarjes ku duken qartë shenjat e plumba...
Zbulohet dhe dënohet përjetë në burg vrasësi i gazetares suedeze, Kim Wall.
Shpikësi danez, Peter Madsen është dënuar me burgim përjetë pa kusht për vrasjen e gazetares suedeze, Kim Wall në nëndetësen e tij. Prokurorët thanë se Madsen kishte planifikuar vrasjene  zonjë...
Turqia burgos përjetë 3 gazetarë; 73 gazetarë ndodhen prapa hekurave
(FOTO: Dy vëllezërit gazetarë, Ahmet Altan, majtas, dhe vëllai i tij  Mehmet Altan janë mes të dënuarve përjetë)/ Një gjykatë në Turqi ka dënuar me burgim të përjetshëm gjashtë të akuzuar, mes ...
Vrasja e gazetares Caruana Galizia në Malta; i biri sulmon “shtetin mafie”.
(Daphne Caruana Galizia ishte një nga gazetaret më të nohura në Maltë)/  Dlali i gazetares invsetigative që u vra në një makinë bombë në Malta, ka denoncur atë që e quajti "shteti mafie". Da...
Koka e gazetares Kim Wall gjendet në det pranë Copenhagen
(Kim Wall (djathtas) humbi pasi hipi në nëndetësen e  Peter Madsen (lmajtas)/ Koka e gazetares suedeze, Kim Wall është gjetur, dy muaj pasi ajo u zhduk në një udhëtim me nëndetësen Daneze- thot...
Ndahet nga jeta gazetarja Irena Vreto
Është ndarë nga jeta sot, gazetarja e njohur nga Korҫa Irena Vreto. Gazetarja vuante nga një sëmundje e rëndë prej vitesh të cilën nuk mundi ta mposhte. Albana Çakshiri, kolege e Irenës, ka ...
Gauri Lankesh: Gazetarja Indiane gjendet e vrarë në një pellg gjaku në pragun e shtëpisë.
Një nga gazetaret më të sikatura Inddiane, kritike ndaj politikave nacionaliste Hindu, është qëlluar për vdekje në shtetin jugor të Karnataka, tha policia. Gauri Lankesh, 55 vjeç, u gjet e mbyt...
Faqja 1 prej 212