Etiketa: gazetare

Koka e gazetares Kim Wall gjendet në det pranë Copenhagen
(Kim Wall (djathtas) humbi pasi hipi në nëndetësen e  Peter Madsen (lmajtas)/ Koka e gazetares suedeze, Kim Wall është gjetur, dy muaj pasi ajo u zhduk në një udhëtim me nëndetësen Daneze- thot...
Ndahet nga jeta gazetarja Irena Vreto
Është ndarë nga jeta sot, gazetarja e njohur nga Korҫa Irena Vreto. Gazetarja vuante nga një sëmundje e rëndë prej vitesh të cilën nuk mundi ta mposhte. Albana Çakshiri, kolege e Irenës, ka ...
Gauri Lankesh: Gazetarja Indiane gjendet e vrarë në një pellg gjaku në pragun e shtëpisë.
Një nga gazetaret më të sikatura Inddiane, kritike ndaj politikave nacionaliste Hindu, është qëlluar për vdekje në shtetin jugor të Karnataka, tha policia. Gauri Lankesh, 55 vjeç, u gjet e mbyt...
Ndërpret jetën papritur gazetarja dhe shkrimtarja Arlinda Canaj
Është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur gazetarja e njohur Shqiptare, Arlinda Canaj. Lajmi është bërë i ditur nga e bija e saj fillimisht, e cila ka përdorur faqen në FB të Arlindës për të njof...
A do të ndëshkohen dhunuesit e gazetarëve? VIDEO
Nga: L. Skiro/ Prej vitesh mund të thuash se ‘vetë shteti direkt’ nuk ushtron dhunë ndaj gazetarëve. Por dhuna është kamufluar; madje është kamufluar edhe deri nga ‘seksi i dobët’. Një grua ...
Gazetarja po raportonte live, i ndodh ajo që nuk e priste- shkruan “The sun”. VIDEO
  Gazetares Wendy Berch, po raportonte për kanalin e saj televiziv KTLA 5, është mbuluar nga të vjellat e njerëzve që po intervistonte. Berch duhej të raportonte nga gara famëkeqe “Iron...
Gazetarja Brenda Buttner vdes në moshën 55 vjeç. VIDEO
Është konsideruar jo vetëm një humbje, por edhe një dhimbje e madhe humbja e gazetares së njohur në Fox News, në moshën 55 vjeç. Ajo vdiq në betejën kundër kancerit. Buttner është punësuar në F...
Dy gazetarë të radios vriten gjatë një transmetimi direkt.
Dy gazetarë u vranë gjatë një transmetimi “live” në radio. Ngjarja ka ndodhur në Republikën Domenikane. Njëri nga gazetarët ishte duke e filmuar shfaqjen e tij “live” në Facebook kur edhe u qël...
Clare Hollingworth, korrespondente Angleze e Luftës, vdes në moshën 105 vjeç. VIDEO
(FOTO: Clare Hollingworth e fotografuar kohët e fundit)/ Clare Hollingworth, koresponente lufte veterane britanike  i dha publikut lajmin e parë se Lufta e Dytë Botërore filloi. Ajo vdiq në Hon...
Turqia ndalon 9 gazetarë pro- opozitës dhe 9 politikanë të opozitës
  Nëntë gazetarë pro- opozitë në Turqi, të gazetës “Cumhuriyet” janë arrestuar dhe janë mbajtur në qeli nga një gjykatë në Stamboll, sipas BBC. Një nga editorët e gazetës, i mirënjohur ...
Faqja 2 prej 3123