Etiketa: inaugurimi

Emmanuel Macron Inaugurohet si president i Francës, nesër ‘lutet’, në Berlin. FOTO
Presidenti i ri i Francës, Emmanuel Macron, zyrtarisht është President i Francës që sot. Ceremonia e inaugurimit u zhvillua në pallatin presidencial Elysee. Paraardhësi i tij, Francois Hollande...
PSE MAJTISTËT E DO TA KTHENIN NË DHUNË DITËN E IANUGURIMIT TË TRUMP? Video
  -'Asnjë nga këta para administratës Obama nuk i shkoi në mendje që të kryejë ose të inkurajojë të tilla sjellje’-   Një ditë pasi e kishin quajtur veten si protestues “anti- f...
INAUGURIMI I PRESIDENTIT TRUMP NE FOTO
Bota sot u ndje krejt ndryshe, gjithë sytë e njerëzimit u drejtuan në Uashington, në  ceremoninë e Betimit të Presidentit Trump. Edhe kamerat e fotografëve dhe sytë e artistëve, gjithashtu. ...
VIDEO: Ceremonia e Inaugurimit të Presidentit Trump dje e Enjte, orë pas ore. (Sipas orës Lindore)
12:53 AM: Shiko Videon çfarë thotë Trump në pritjen me donatorët: https://youtu.be/EwAiQ7aWLSY 11:10 PM: Dhjetëra mijë protestues anti- Trump larguan nga protesta  majtistin Michael Moore të...
Project VERITAS zbulon planet që kanë bërë për të përçarë ceremoninë e Inaugurimit të Trump.
Project Veritas i James O’Keefe, të Martën publikoi videon e dytë ku përfshihet një diskutim i fshehtë me shumë individë që shpjegojnë planet e tyre për të prishur Inaugurimin e Donald Trump ditën...
Donald Trump bën të qartë : Inaugurimi është i Amerikanëve, nga Amerikanët, për Amerikanët.
  (FOTO: Donald Trump në ditët para Inaugurimit)/ Publiku mund të marrë pjesë në dy ngjarje të Ënjtën, në nder të Presidentit të zgjedhur Donal Trump; një ditë para Ditës së Inaugurimit...
Donald Trump bën deklaratën madhore mbi Inaugurimin. Ja agjenda:
  Pasditen ne 20 Janarit, Donald Trump do të betohet si President i 45 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kjo vjen pas shumë ditësh të mbushura me plot aktivitete, ceremoni, bisedime, pë...
Trump: Një himn antiracist në inaugurimin e tij? VIDEO
(FOTO: Rebecca Ferguson)/   E kontaktuar për ceremoninë, këngëtarja britanike Rebecca Ferguson ka bërë të ditur kushtin e saj: Do të interpretojë "Strange Fruit" të Billie Holiday. M...
Gjashtë liderë fetarë do të flasin në ceremoninë e Inaugurimit të Donal Trump.
(FOTO: Donald Trump në një ceremoni mes liderve fetarë)/  Sapo Donald Trum ka njoftuar se Franklin Graham dhe 6 figura të tjera fetare do të flasin në ceremoninë e shumëpritur. Ceremonia do ...
Të ftuar në Inaugurimin e presidentit Trump!…, emri i parë.
Një nga emrat e parë që zbulohet mes miqve që do të marrin pjesë në Inaugurimin e presidnetit Trump, do të jetë Benjamin Netanyahu, kryeministër i Izraelit. Gazeta New York Post raporton se është ...
Faqja 1 prej 212