Etiketa: johnson

Trump: ‘Johnson do të ishte kryeministër i madh’
Trump, dje, shprehu publikisht mbështetjen e tij për ish-Ministrin e Jashtëm Boris Johnson, i cili dha dorëheqjen në shenjë proteste ndaj planit të May për ta zgjatur afatin e Brexit. Boris Joh...
Donald Trump mund të takohet me Boris Johnson në Londër, thotë ambasadori.
Woody Johnson thotë se ‘ne do të bëjmë gjithçka të mundur’ nëse presidenti Amerikan do që të takojë ish- sekretarin e jashtëm Britanik, Johnson. Ambasadori i Shteteve të Bashkuara ka thënë se d...
Boris Johnson admiron Trump duke paralajmëruar ‘tradhti ndaj Brexit’.
Sekretari i shtetit për Punët e Jashtme i Britanisë, Boris Johnson ka thënë se admiron nuhatjen e fortë të Presidentit Trump në rrugën e marrëveshjeve me burokratët e Bashkimit Europian (BE), duke...
Boris Johnson e krahason Putin në ‘Lojërat Olimpike’ si Hitleri në vitin 1936
(FOTO: Boris Johnson duke folur nç komitetin e Punëve të Jashtme)/ Sekretari i Jashtëm Boris Johnson është pajtuar me idenë e hedhur në Parlamentin Britanik se Presidenti Putin po përdor ‘Kupoë...
Helmimi i spiunit: Johnson thotë se komuniteti ndërkombëtar është në krah të Britanisë.
Boris Johnson ka bërë hapa të tjerë në luftën e fjalëve të Britanisë me Rusinë, duke e akuzuar Kremlinin se po mburret për helmimin e agjentit të dyfishtë, Sergei Skripal. Sekretari i Punëve të...
Boris Johnson paralajmëron se Koreja e Veriut mund të godasë Britaninë brenda 6 muajsh.
(foto: Sekretari i Shtetit për Punët e Jashtme i beri jehonë predikimit mbi fundin e botës)/ Sekretari për Punë të Jashtme i Mbretërisë së Bashkuar bëri një paralajmërim gjatë një takimi privat...
Shtetet e Bashkuara do të jetë “aleat i palëkundur” i Brexit-it Britanik.
Shtetet e Bashkuara do të hedhin peshën e vet përtej Brexit dhe do të mbështesin Mbretërinë e Bashkuar për ndarjen e saj nga Bashkimi Europian (BE), tha Sekretari Amerikan i Shtetit, Rex Tillerson...
Mbretëresha shprehu dyshim. Por Johnson konfirmon: “Trump do të vizitojë Mbretërinë e Bashkuar!”
Në fjalimin e saj, sot Mbretëresha e Mbretërisë së Bashkuar shprehu dyshim mbi realizimine një 'vizite zyrtare' të presidentit Trump në Mbretërinë e Bashkuar. Por pak më vonë, sekretari i Jashtëm ...
Ron Johnosn: Ekziston rreziku që vendet e Europës Juglindore të bien nën ndikimin e Rusisë”.
Nga: Zëri i Amerikës/ Nëse SHBA dhe Evropa nuk angazhohen në rajon, ekziston rreziku që ai të bjerë nën ndikimin e Rusisë, qëllimi i vetëm i së cilës është që të destabilizojë këtë rajon, paral...
Nis shkrirja e antagonizmit Britani- Rusi? Boris Johnson, në Moskë për bisedime zyrtare.
(FOTO: Boris Johnson, sekretar i Jashtëm Britanik)/ Sekretari i Jashtëm Britanik, Boris Johnson do të udhëtojë për në Rusi në javët e ardhshme për bisedime të nivelit të lartë- tha zyra e tij t...
Faqja 1 prej 212