Etiketa: johnson

Boris Johnson admiron Trump duke paralajmëruar ‘tradhti ndaj Brexit’.
Sekretari i shtetit për Punët e Jashtme i Britanisë, Boris Johnson ka thënë se admiron nuhatjen e fortë të Presidentit Trump në rrugën e marrëveshjeve me burokratët e Bashkimit Europian (BE), duke...
Boris Johnson e krahason Putin në ‘Lojërat Olimpike’ si Hitleri në vitin 1936
(FOTO: Boris Johnson duke folur nç komitetin e Punëve të Jashtme)/ Sekretari i Jashtëm Boris Johnson është pajtuar me idenë e hedhur në Parlamentin Britanik se Presidenti Putin po përdor ‘Kupoë...
Helmimi i spiunit: Johnson thotë se komuniteti ndërkombëtar është në krah të Britanisë.
Boris Johnson ka bërë hapa të tjerë në luftën e fjalëve të Britanisë me Rusinë, duke e akuzuar Kremlinin se po mburret për helmimin e agjentit të dyfishtë, Sergei Skripal. Sekretari i Punëve të...
Boris Johnson paralajmëron se Koreja e Veriut mund të godasë Britaninë brenda 6 muajsh.
(foto: Sekretari i Shtetit për Punët e Jashtme i beri jehonë predikimit mbi fundin e botës)/ Sekretari për Punë të Jashtme i Mbretërisë së Bashkuar bëri një paralajmërim gjatë një takimi privat...
Shtetet e Bashkuara do të jetë “aleat i palëkundur” i Brexit-it Britanik.
Shtetet e Bashkuara do të hedhin peshën e vet përtej Brexit dhe do të mbështesin Mbretërinë e Bashkuar për ndarjen e saj nga Bashkimi Europian (BE), tha Sekretari Amerikan i Shtetit, Rex Tillerson...
Mbretëresha shprehu dyshim. Por Johnson konfirmon: “Trump do të vizitojë Mbretërinë e Bashkuar!”
Në fjalimin e saj, sot Mbretëresha e Mbretërisë së Bashkuar shprehu dyshim mbi realizimine një 'vizite zyrtare' të presidentit Trump në Mbretërinë e Bashkuar. Por pak më vonë, sekretari i Jashtëm ...
Ron Johnosn: Ekziston rreziku që vendet e Europës Juglindore të bien nën ndikimin e Rusisë”.
Nga: Zëri i Amerikës/ Nëse SHBA dhe Evropa nuk angazhohen në rajon, ekziston rreziku që ai të bjerë nën ndikimin e Rusisë, qëllimi i vetëm i së cilës është që të destabilizojë këtë rajon, paral...
Nis shkrirja e antagonizmit Britani- Rusi? Boris Johnson, në Moskë për bisedime zyrtare.
(FOTO: Boris Johnson, sekretar i Jashtëm Britanik)/ Sekretari i Jashtëm Britanik, Boris Johnson do të udhëtojë për në Rusi në javët e ardhshme për bisedime të nivelit të lartë- tha zyra e tij t...
Brexit do të ketë një sukses Titanik, thotë Boris Johnson
  Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson, e krahason veten me qenin e Michael Heseltine (një humor miqësor i bërë me ish- zëvendëskryeministrin e Anglisë) teksa foli  ...
Faqja 5 prej 512345