Etiketa: koalicioni

Opozita e Bashkuar bën marrëveshjen e pamundur
Koment/ Siç kishte njoftuar mbrëmë PD, sot në ora nëntë janë mbledhur aleatët e koalicionit opozitar dhe kanë vendosur që të mos shkojnë në zgjedhjet e 30 qershorit. Vendimi, në fakt nuk është mar...
Martin Shultz mbijetoi në post vetëm 36 orë, jep dorëheqjen nga SPD.
Ish presidenti i Parlamentit Europian, Martin Schulz ka njoftuar se do të japë dorëheqjen nga posti i tij si president i Partisë së krahut të majtë Social Demokrate (SPD), pas një lufte të masive ...
Rama- edhe shpall koalicion, edhe e mohon. Thotë se ‘nuk do të qeverisim vetëm’ por ‘me popull’.
  Kryeministri Edi Rama, gjatë takimit që po zhvillon me deputetët socialist, i ka kushtuar vëmendje edhe arkitekturës së ‘godinës’ së fitores së Partisë Socialiste. Ai ka thënë se kjo nuk ...
Dashamir Shehi thotë se ‘nuk do të ketë’ koalicion PD-PS pas zgjedhjeve
Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi i ftuar në emisionin “Arena” nga Dritan Hila,  në Ora Neës, tha se nuk do të ketë koalicion midis Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste. Ja edhe pjesa e inte...
Edi Rama dekonsipron ‘sekretin e zgjedhjeve”
Ka disa ditë që njerëzit kanë 'kapur' në ajër se fushata elektorale po zhvillohet me paracaktim fitimtarësh. Prej ditësh flitet se pas datës 25 qershor do të ketë një koalicion me bazë të gjërë me...
KOALICIONI PS-LSI : PAS 100 MINUTASH BISEDIME, U KTHYEN NË PIKËN E PARË: FJALË
VERITAS.COM.AL/ Sapo ka përfunduar takimi mes PS dhe LSI “mbi fatet e koalicionit” për zgjedhjet e ardhshme, takimi ka zgjatur plot 100 minuta. Para gazetarëve është zgjedhur Meta i LSI që të f...
Koalicioni opozitar e çmon Metën si aktor në zgjidhjen e krizës. Caktohet edhe korniza e qeverisë teknike.
(FOTO- Arkiv)/ Sot pasdite, kryetar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhe pesë kryetarët e partive opozitare pjesëmarrëse në koalicion, janë mbledhur në selinë e PD. Reagimi i tyre erdhi në ...
PDIU bën split në koalicionin qeveritar; del në krah të protestës.
Edhe pse ishte vendosur në radhite  koalicionit qeveritar, PDIU nuk mund të mbante mbi vete “barrën” e rëndë të krizës që përvijohet në vend për shkak të qeverisjes së gabuar. Kryetari i PDIU S...
Basha nuk e përjashton koalicionin me Metën
  “Koalicioni i PD duhet të mbushë dy vlera, që t’i përballet alternativës sonë, të dhënies pushtet qytetarit, përmes rritjes së përgjegjësisë dhe transparencës të partive politike. Të një...
Në këto momente luhatjesh, Ilir Meta lavdëron koalicionin me Berishën në vitin 2009
  Ilir Meta kujtoi lëvizjet e forta politike që ka bërë në të shkuarën, që nga ndarja me socialistët, kalimi me Berishën në 2009, apo rikthimi tek e majta në zgjedhjet e kaluara. Në interv...