Etiketa: kqz

BD: Përfaqësuesit e qeverisë në KQZ rrëzojnë arbitrarisht kandidatin tonë në Berat
Në një deklaratë për mediat, Bindja Demokratike sfidon përfaqësuesit e qeverisë në KQZ për një vendim të padrejtë ndaj kandidatit të saj në Berat: Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i dominuar nga ...
PD-LSI me anëtarë në KZAZ? KQZ rrëzon kërkesën e dy partive jashtëzgjedhore.
KQZ me 4 vota pro dhe një kundër rrëzoi kërkesën e PD-LSI për të pasur anëtarët e saj në KZAZ. Më herët përfaqësuesi ligjor i PD, Ivi Kaso i kërkoi KQZ-së të zbatojë ligjin dhe të pranojë kërke...
Edhe tre deputetë të LSI do të betohen në seancën e parë të Kuvendit. Kuvendi bëhet me 96.
Betimi i tre deputetëve mund të kryhet nesër në seancën plenare të Kuvendit. Pritet që kolegët e tyre të LSI të kenë rrethuar selinë e Parlamentit me qëllim që të ndalojnë pounimet e tij dhe vetë ...
KQZ bën thirrje ‘imediate’ për listat e komisionerëve. PD-LSI në ‘mosbindje zgjedhore’
KQZ ka bërë thirrje që partitë të dorëzojnë listat e komisionerëve “ sot, jo më vonë!”. PD dhe LSi nuk përgjigjen. Sot në mëngjes KQZ u bëri thirrje partive pjesëmarrëse në zgjedhjet lokale të ...
6 deputetë të rinj marrin sot mandatet në KQZ, nesër në Kuvend
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) këtë të hënë pritet të bëjë zëvendësimin e 6 mandateve të lëna nga deputetët e PD dhe LSI. Në rendin e ditës të mbledhjes KQZ ka parashikuar dhënien e manda...
Opozita parlamentare me 10 deputetë, deri tani; nesër marrin mandatet edhe 6
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditën e hënë zyrtarisht do u japë mandatin edhe gjashtë kandidatëve nga listat vijuese të PD-së dhe LSI-së. Kandidatët që kanë pranuar që të marrin mandatin janë tre...
Opozita bie në krizë, humb parlamentin dhe i drejtohet KQZ me turma
Pasi ka dështuar në qëllimin e vet për të mos lejuar punimet e Kuvendit, Opozita ka gjetur punë duke iu drejtuar selisë së KQZ. Lulzim Basha, kryetar i PD iu ka kërkuar protestuesve të shkojnë së ...
Dita e protestës: Edhe 4 kandidatë të opozitës kërkojnë mandatin e deputetit
Sot, ndërsa një grup militantësh të opozitës janë nisur për të sulmuar Parlamentin, edhe 4 kandidatë të opozitës i janë drejtuar selisë së KQZ për të kërkuar mandatin e deputetit pasi kolegët e ty...
Një mish- mash me ‘mandatet e dorëzuara’ të deputetëve; KQZ para absurdit.
KQZ ka vendosur t’i drejtohet Kuvendit përmes një shkrese ku i kërkon të qartësojë krijimin e vakancave pas dorëheqjes nga mandati të 56 deputetëve të opozitës.  Në njoftimin që kishte marrë ng...
KQZ u heq mandatin dy deputetëve ‘të inkriminuar’
Pas rreth dy orë  diskutime në mbledhjen e KQZ, që nisi sot në ora 13.00, Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur që deputetëve Rakipi (PDIU) dhe Rahovica (LSI) t’u hiqet mandati i deputetit. ...
Faqja 1 prej 41234