Etiketa: is_tag

Dita e protestës: Edhe 4 kandidatë të opozitës kërkojnë mandatin e deputetit
Sot, ndërsa një grup militantësh të opozitës janë nisur për të sulmuar Parlamentin, edhe 4 kandidatë të opozitës i janë drejtuar selisë së KQZ për të kërkuar mandatin e deputetit pasi kolegët e ty...
Një mish- mash me ‘mandatet e dorëzuara’ të deputetëve; KQZ para absurdit.
KQZ ka vendosur t’i drejtohet Kuvendit përmes një shkrese ku i kërkon të qartësojë krijimin e vakancave pas dorëheqjes nga mandati të 56 deputetëve të opozitës.  Në njoftimin që kishte marrë ng...
KQZ u heq mandatin dy deputetëve ‘të inkriminuar’
Pas rreth dy orë  diskutime në mbledhjen e KQZ, që nisi sot në ora 13.00, Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur që deputetëve Rakipi (PDIU) dhe Rahovica (LSI) t’u hiqet mandati i deputetit. ...
Pritet që KQZ të vendosë heqjen e mandatit për dy deputetët. Efekt i ndërhyrjes së ambasadës së SHBA
(FOTO: Sot në KQZ)/ Aktualisht po zhvillohet mbledhja e KQZ për të gjykuar mbi kërkesën e KQZ për heqjen e mandatit të deputetit për dy deputetë: Rakipi i PDIU dhe Rahovica i LSI. Kërkesa e ...
Politika: “No pasaran!” për te deputetët e dyshuar për krime!
Titulli i librit të njohur të shkrimtarit Petro Marko, “No pasaran’ ka ardhur nga gjuha spanjolle; autori mori pjesë në Luftën Civile të Spanjës 1936- 1939, dhe kur u kthye shkroi librin me titull...
KQZ rrëzon kërkesën e PS për shkarkimin e kryetarit Zguri.
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar kërkesën e Partisë Socialiste për shkarkimin e Klement Zgurit nga posti i kreut të këtij institucioni. Deputetët Socialistë pretendojnë se Zguri ka fshehu...
Ditën e Diele, Balla i PS kërkon shkarkimin e kryetarit të KQZ
Asnjë veprim zyrtar që nuk përbën emergjencë kombëtare nuk kryhet ditën e Diele në botën e qytetëruar. Madje as në vendin tonë, asnjë herë nuk është trazuar politika ditën e diele, edhe në rastin ...
VIDEO: Përfaqësuesi i PS në KQZ lodhet nga numërimi dhe bie nga karrigia.
Sot gjithë ditën, në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve është bërë numërimi i 64 kutive të votimeve në Tiranë, kërkuar nga PDIU dhe PS. Lodhja ka qenë e madhe; pro edhe emocioni i dy partive isht...
PDIU rikthen, deri tani, 16 vota, sa vota i duhen Idrizit për të marrë mandatin?
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vijon rinumërimin e kutive të votimit, ku PDIU pretendon te marrë mandatin e Shpëtim Idrizit. Nga numërimi i 19 qendrave të para që u hapën, PDIU ka fituar 16 vota t...
KQZ: Kanë votuar 25.69 % e votuesve
Zëdhënësja e KQZ-së Drilona Hoxhaj në konferencën e sotme për media në Tiranë ka bërë të ditur se deri në ora 13.00 përqindja e votuesve në zgjedhjet parlamentare në Shqipëri është 25.69 për qind....