Etiketa: is_tag

Zgjedhjet e 14 majit/ KQZ përballet me dy lista që vijnë nga e njëjta seli, të dyja quhen PD.
‘Lufta’ e PD është zhvendosur në KQZ, ku janë dorëzuar 2 lista me anëtarë të depozituar nën emrin e Partisë më të madhe opozitare në vend, por me dy vula dhe dy firma të ndryshme për zgjedhjet ven...
Pyetja bëhet: Cilën PD njeh KQZ- ja? Celibashi: Vetëm ata që do të kenë dokumentacionin e duhur.
KQZ do të vlerësojë legjitimitetin e personit nga Partia Demokratike që do të sjellë dokumentacionin e duhur kur vjen puna te propozimet e anëtarëve të KZAZ-ve për zgjedhjet e 14 majit. ...
KQZ nis përgatitjet për zgjedhjet lokale, Berisha mbetet pa përfaqësues në KZAZ
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur sot ndarjen e komisionerëve në KZAZ-të për zgjedhjet lokale të 14 majit. PS do të propozojë 2 anëtarë për çdo KZAZ si partia më e madhe e mazhoranancë...
Moska financoi PD-në/ Yuri Kim takohet në KQZ me Celibashin dhe tre kryetarë partish.
(Yuri Kim në KQZ- foto arkiv)  Një ditë pas raportit të SHBA ku provohej se Partia Demokratike në vitin 2017 ka marrë 500 mijë dollarë nga Rusia, ambasadorja amerikane Yuri Kim ka mbledhur me u...
Kë njeh KQZ në krye të PD? Ja si përgjigjet Celibashi
Mes Sali Berishës apo Enkelejd Alibeajt, përfaqësues të Partisë Demokratike në KQZ, Ilirjan Celibashi duket se do të presë vendimin e Gjykatës së Tiranës.  Në bashkëbisedimin me mediat, pyetur ...
Shtëpia e Lirisë mbeti pa liri/ Koalicioni i Berishës regjistrohet …pa Berishën
Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, ka shpallur zyrtarisht regjistrimin e koalicionit “Shtëpia e Lirisë”, midis Lëvizjes Socialiste për Integrim, Komisionit të Rithemelimit dhe ...
Ilirjan Celibashi: Nuk mund të pranohet Komisioni i Rithemelimit i Berishës në koalicion me LSI
Ilirjan Celibashi deklaroi sot se nuk mund të pranohet Komisioni i Rithemelimit të Berishës në koalicion me LSI-në. "Së pari për legjitimitetin e kërkesës unë mund të them se ne po e diskutojmë...
KQZ nxjerr Berishën jashtë ‘Shtëpisë së Lirisë’. LSI në koalicion vetëm me Nard Ndokën
Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, ka përjashtuar Komisionin e Rithemelimit të Sali Berishës nga zgjedhjet e 6 marsit. Në shyrtimin e e kërkesës së Lëvizjes Socialiste për Inte...
Dy gjysmat e PD përplasen edhe në KQZ, Celibashi i jep të drejtë përfaqësuesit të Bashës
Përplasja e radhës e Partisë Demokratike ka ardhur këtë herë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, ku u mbajt edhe seanca e parë për nisjen e procesit të pjesshëm zgjedhor në gjashtë bashki të vend...
Zgjedhjet e 25 prillit/ KQZ çon për ndjekje penale 67 numërues që dyshohet se shkelën ligjin
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka çuar për ndjekje penale, 67 numërues të cilët shkelën ligjin në zgjedhjet e 25 prillit. Numëruesit u kanë hequr apo shtuar vota kandidatëve për deputetë në zgje...