Etiketa: is_tag

Kryebashkiaku i Mallakastrës qëndron në detyrë! Nuk është në kushtet e ndalimit për të ushtruar funksionet/ KQZ
Kreu i KQZ Ilirjan Celibashi, ka lexuar pak më parë vendimin e institucionit që ai drejton, për kryebashkikaun e Mallakastrës Qerim Ismailaj. Prokuroria e Përgjithshme gjeti se para vitit 2000, Is...
Ish-i burgosuri politik: Babai i kryetarit të ri të KQZ-së djersitej kur më torturonte, i servilosej për pozita UDB-së
Ish-i burgosuri politik, Haki Morina ka reaguar pasi që Vjosa Osmani pas shkarkimit të Valdete Dakës, emëroi Kreshnik Radoniqin kryetar të KQZ-së.  Morina ka thënë kryetarit i ri KQZ-së, është dj...
Krimi zgjedhor/ Celibashi: Janë depozituar dy vendime për sekuestrime dhe kanë nisur dy hetime
Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi ka reaguar për zgjedhjet e 25 prillit duke treguar se kanë nisur hetimet për falsigikim tyë materialit zgjedhor, rezultateve dhe shkelje të fshehtësisë së votim...
Mblidhet KAS, Pelinku e PD hedh poshtë akuzat e opozitës për votim të dyfishtë
KAS është mbledhur edhe sot, mbledhje kjo ku do të vijojë shqyrtimin e ankimeve të rezultatit të 25 prillit për qarkun Vlorë, Gjirokastër dhe Berat. Nënkomisionerja Shtetërore e Zgjedhjeve, Lea...
Ankimi i LSI/ KAS shqyrton 24 kuti të Beratit, vetëm 2 raste të dyshuara për votim të dyfishtë!
Administrata e KQZ ka përfunduar shqyrtimin e materialeve zgjedhore për 24 kutitë me materiale zgjedhore për qarkun e Beratit, për të gjetur parregullsi me kërkesë të LSI-së. Për shkak të volumit ...
Hapen disa kuti votimi për qarkun Berat, KAS: Pranohen si provë disa nga materialet e dorëzuara nga LSI dhe PD
KAS në mbledhjen e sotme ka vendosur të hap kutitë për disa qendra votimi që janë kërkuar nga LSI dhe PD për qarkun e Beratit, ku do të marrë si prova disa nga materialet e dorëzuara nga ky subjek...
Sot mblidhet KAS, shqyrtohen kërkesat ankimore për rezultatin e zgjedhjeve!
Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve është mbledhur sot për të shqyrtuar ankesat për rezultatin e 25 prillit. Sot shqyrtohen paditë e depozituara pranë KQZ...
Celibashi: Nuk do të lejojmë asnjë lloj transformimi të votës nga një kandidat te një tjetër! Pjesëmarrja në votime për zgjedhjet e 25 prillit ishte 46.32%
Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi në një deklaratë për mediat ka folur rreth procesit të numërimit të votave për kandidatët për deputetë. Celibashi tha se ky proces ka ecur sipas rregullave të për...
Kreu i KQZ: Asnjë qytetar nuk do të lejohet në qendrën e votimit me telefon
Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi i ka bërë thirrje votuesve që të mos e shesin votën, ndërsa theksoi se edhe ai që e blen edhe ai që e shet është në shkelje flagrante të ligjit.  Nga ana tjet...
Fleta e votimit/ Celibashi tregon rastet kur vota quhet e vlefshme: Postera informues për numrat e kandidatëve në çdo qendër votimi
Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi ka treguar se kur një votë quhet e vlefshme. Ilirjan Celibashi ka treguar se kur një votë quhet e vlefshme. " Është e qartë që nuk do të jenë emrat, por numrat...