Etiketa: is_tag

KQZ urdhëron heqjen e të gjithë posterave të partive politike
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka urdhëruar heqjen e të gjitha posterave të subjekteve politike në të gjithë Shqipërinë, pasi sipas këtij institucioni, asnjëra prej tyre nuk i ka plotësuar kërkesa...
Zgjedhjet e 14 Majit/ Posterat problematike, mblidhet KQZ, pritet të diskutohet edhe posteri i “Belos”
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve këtë të mërkurë  po zhvillon mbledhje për posterat problematik, të publikura nga subjektet politike gjatë fushatës. Gazetarja Esiona Konomi, rapoprton për A...
Meta dhe Idrizi ndsajnë numëruesin e katërt; Brisha nuk ekziston në regjistrim.
Edhe pse përfaqësojnë pjesën më të madhe të opozitës, të paktën duke u nisur edhe nga numri i deputetëve që kanë me vete, koalicioni Bashkë Fitojmë në zgjedhjet e 14 Majit, nuk do të ketë numërues...
KQZ shqyrton ankesën e PD: “Berisha na përdor logon”
KQZ po shqyrton ankesën e depozituar nga PD zyrtare me argumentin se Sali Berisha ka përdorur në fushatë logon e PD-së. Gazetarja Esiona Konomi e ABC News raporton se janë zbuluar raste të zyrave ...
KQZ anulon shortin për renditjen e kandidatëve për kryetarë bashkie deri në një afat tjetër.
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka anuluar shortin që do të përcaktonte renditjen në fletën e votimit, të kandidatëve për disa nga bashkitë e vendit. Gjatë fjalës së tij, Komisioneri Shtet...
Zgjedhjet e 14 Majit/ 20 kandidatë i nënshtrohen verifikimit, tre të rrezikuar: Abc News
20 kandidatë, përfshirë kryetar bashkie dhe këshilltarë, do të hetohen nga Prokuroria së Përgjithshme lidhur me ligjin e dekriminalizimit. Gazetarja Esiona Konomi, në një lidhje për “Tirana Live” ...
Audrey Glover, e dëbuar në vitin 1996, rikthehet si shefe e misionit të vëzhguesve të ODIHR për 14 Majin.
Audrey Glover u caktua si Shefe e Misionit të Vëzhguesve të ODIHR për zgjedhjet vendore të “14 Majit”. Glover do të drejtojë ekipin me 324 vëzhgues për monitoruar zgjedhjet, për të disatën herë...
Zgjedhjet test për demokracinë/ Ambasadoret Kim dhe Hohmann takim me komisionerin Celibashi
Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi zbardh bisedën e zhvilluar sot me ambasadoret e BE dhe SHBA “Në KQZ sot me ambasadoren e BE, Christiane Hohmann dhe ambasadoren e SHBA Yuri Kim, trajtuam përgatitj...
A shkeli ligjin Rama me rritjen e pagave? Celibashi: Kodi Zgjedhor ka ndalime vetëm për zgjedhjet e përgjithshme
Kreu i KQZ Ilirjan Celibashi ka reaguar për premtimet e rritjes së pagave nga kryeiministri Edi Rama duke thënë se Kodi Zgjedhor parashikon ndalime vetëm për rastet e zgjedhjeve parlamentare. “...
Celibashi regjistron koalicionin “Bashkë Fitojmë” me PL, PDK dhe PBDNJ, lë jashtë Berishën
  KQZ ka lënë jashtë zgjedhjeve Sali Berishën. Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi vendosi sot regjistrimin e koalicionit “Bashkë Fitojmë” vetëm me pjesëmarrjen e PL, PDK dhe PBDNJ. Përfaqësuesi...