Etiketa: kryemadhi

Kryemadhi nuk heq dorë nga pazaret. Bën thirrjen e radhës
Koment/ Lëvizja Socialiste për Integrim, duket se nuk është në ditët e saj më rë mira. Këtë detaj e tregon vetë kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e cila si duket ndodhet në panik nga tkurrj...
Monika Kryemadhi bën thirrje për ‘rezistencë!’. Çdo orë dhe minutë para SPAK ‘është e çmuar’, thotë ajo.
Koment/ Monika Kryemadhi ka shpërndarë edhe njëherë mesazhin që dha dy ditë më parë në Konventën e LSI-së në Tiranë. Javët dhe muajt i duken sio orë që po kalojnë me afrimin e hetimeve të SP...
Basha i mbyll derën Kryemadhit, refuzon zyrtarizimin e koalicionit me LSI, partia e presidentit mbetet mes 4 rrugëve
Nga: Rigels Seliman /Agjensia e Lajmeve Sot News/ Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim duket se kanë hyrë në një luftë të ftohtë me njëra-tjetrën. Gazeta e deklaroi një ditë m...
Pse Monika nuk flet më me Erion Veliaj?
Kryebashkiaku Erjon Veliaj ka folur për herë të parë për prishjen e marrëdhënieve me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi. Veliaj ka thënë se janë përplasur për arsye pune, pasi LSI-ja nuk voto...
Meta i përgjigjet Ramës për filxhanin e Monikës: ‘Nuk e kam për turp!’, e kam për grua.
Presidenti Ilir Meta në deklaratën për mediat ka folur edhe për gruan e tij, kryetare e LSI-së Monika Kryemadhi. Ai ka marrë shkak nga ironitë e kryeministrit mbi Monikën si fallxhore me filxhan. ...
Nesër, takim Meta- Kryemadhi për zgjidhjen e krizës
Pasi presidenti Ilir Meta ka thënë se do të zhvlerësojë dekretin e tij për datën e zgjedhjeve të 0 qershorit, sot bëri me dije se do të mbledhë edhe kryetarët e partive një nga një, për konsultë. ...
Rama: S’ka filxhan që e përmbys fatin e zgjedhjeve!
( FOTO:  Arkiv) Kryeministri Rama, nga Shkodra,  në kuadër të turit “Bashkia që duam” ka folur për situatën politike në vend, si braktisja e parlamentit nga opozita dhe protestat. “Keni parë...
Kryemadhi frymëzon Roskovecin: ‘Edhe pak… Mos u ndalni, fundi i tyre është pranë!’
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zhvilloi një takim me qytetarët e Gramshit, të cilëve iu kërkoi të ndezin motorët dhe të bëjnë sa më shumë presion ndaj qeverisë, e cila siç tha ajo, është në ...
Takimi i parë i delegacionit të PE: Me Bashën dhe Kryemadhin
Para disa minutash ka nisur takimi mes delegacionit të PE dhe Lulzim Bashës e Monika Kryemadhit në zyrat e BE në Tiranë. Delegacioni i PE përbëhet nga 7 eurodeputetë. Delegacioni kryesohet nga ...
Djegia e mandateve nga PD: Monika e LSI nuk thotë as ‘po’ as ‘jo’; përsërit sloganet e vjetër
Monika Kryemadhi, kryetare e LSI, foli pak fjalë si reagim për nismën e Bashkës së PD për djegien e mandateve, por nuk tha as po, as jo’ Ajo përsëriti çfarë ka thënë deri tani: Ka ardhur edh...
Faqja 1 prej 3123