Etiketa: is_tag

Kryemadhi: Rama fsheh kryepolicët e kërkuar dhe banditët e drogës
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kremadhi bën përgjegjës kryeministrin Edi Rama se po fsheh të kërkuarit nga drejtësia. Gjatë një konference, kryetarja e LSI-së tha se Rama dhe ...
Monika Kryemadhi paralajmëron Ramën si ‘peshk i madh’.
Monika Kryemadhi, kryetare e LSI, ka reaguar pas mbrojtjes publike që Kryeministri Edi Rama i bëri ish-ministrit të tij Saimir Tahiri. Kryemadhi deklaroi me një mesazh në rrjetet sociale se 'i fri...
Kryemadhi e LSI i bën thirrje Ramës “të heqë dorë nga presionet” që po u ushtron ndaj drejtësisë
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi përmes një deklarate për mediat ka komentuar shtyrjen e seancës parlamentare për imunitetin e Saimir Tahirit. Kryemadhi kërkoi që qeveria të heqë dorë nga sulm...
ILIR META DORËZOHET TE LULZIM BASHA
Nga: Laert Skiro/ Edhe pse kishin qenë në armiqësi të ‘keqe’ me njëri tjetrin, sot erdhi rasti ‘më i keq’ që u bashkuan. Ilir Meta, gjatë kohës kur ishte kryetar i Kuvendit, e kishte quajtur Ba...
Deklarata: LSI bëhet pjesë e qytetërëve kundër krimit.
Nga Monika Kryemashi Krimi është ulur këmbëkryq në Shqipëri, situata është nga më të rëndat. Çdo qytetar ndihet sot më i rrezikuar se kurrë. Shteti i kriminalizuar ka inkriminuar policinë. Para...
DUA T’I THEM ZOTIT BASHA…
Nga: Monika Kryemadhi/Fb/ "Vendimi i këshilltarëve të LSI për çmimin e ujit dhe ndërtimin e shkollave në Tiranë ishte qëndrimi dinjitoz i një force politike, që jo vetëm bën opozitë, por është ...
Monika Kryemadhi zgjidhet kryetare e LSI-së. “Qeverinë do ta dërgoj për skrap”
Monika Kryemadhi është zgjedhur kryetare e re e Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI). Zgjedhja e saj ishte e pritshme. Ajo u miratua në Konventën Kombëtare të  LSI-së që po zhvillohet në këto...
Vasili i LSI jep dorëheqjen ‘për një arsye’. Kryetare do të jetë Monika Kryemadhi.
Kryetari i LSI, Petrit Vasili ka dalë para gazetarëve ku ka njoftuar publikisht dorëheqjen nga posti i kryetarit të LSI, duke parashtruar edhe disa nga detyrat kryesore që dalin për të bërë opozit...
E papritur: Zonja e Parë, Kryemadhi, çmon Berishën dhe i bën ‘bllok’ Ramës.
Zonja M onika Kryemadhi, gruaja e Ilir Metës dhe pas dy muaj 'Zonjë e Parë' e vendit, sonte e ftuar në programin televiziv “Xing me Ermalin”, ka treguar se politikani për të cilin ka më shumë resp...