Etiketa: kukes

Kukës: Rrëshqet ngarkesa ekskavator mbi kamion dhe vret drejtuesin e veturës pranë.
Një aksident i rëndë automobilistik me një të vdekur ka ndodhur sot pasdite në aksin rrugor Kukës – Krumë. Aksidenti ndodhi në vendin e quajtur Qafa  e Toblit. Një kamion i ngarkuar me ekskavat...
Ese: Sa i padijshëm që jam!
Nga: Denis Toçilla Ky është viti i dytë që gjatë pushimeve verore kam filluar të lexoj dhe me këtë rast arrita të masë sasinë e paditurisë sime! Ishte pikërisht libri “Kronik në gur” i shkri...
Tërmeti i pasdites mes Kukësit e Fushë Arësit nuk ka dëme
Një tërmet me magnitudë 4.1 ballë është regjistruar në Fushë-Arrëz. Lëkundjet u regjistruan në orën 17:37 me një thellësi prej 2 km. Epiqendra e tërmetit ishte mes Kukësit e Fushë Arësit, 19...
Ish kryetari i PD, Elezi: ‘Luledhimsat po sillen si gomari në ëndërr!’
Ish kryetari i Partisë Demokratike të Kukësit, Ibsen Elezi, i njohur për qëndrimin kritik ndaj strategjisë së drejtimit të partisë nga Lulzim Basha, ka paraqitur vlerësimin e tij lidhur me përmirë...
Sot, 7 Maj, pragu i verës: Bora ka mbuluar Dibër, Lurë, Kukës, Korçë…
Muaji Maj ka filluar me temperatura të ulëta të shoqëruara me reshje të dendura shiu.  Në zonat malore, vendin e shiut e kanë zënë reshjet e borës. Në qarkun e Dibrës në zonat malore mbi 800 me...
Alban Zeneli, ish- deputet i PD gati për mandatin e Flamur Ndokës.
KQZ u jep sot mandatin 6 kandidatëve nga PD dhe LSI, ata bwhen gati  për t’u betuar si deputetë të rinj të opozitës. Por një tjetër kandidat nga listat zgjedhore të PD-së ka dorëzuar këtë të hënë ...
Basha pendohet për 16 shkurtin: ‘Sa vonë e paskemi lënë! Që sot të sulemi drejt Tiranës e të marrim qeverinë!”
Nuk është momenti kur Lulzim Basha është zgjuar nga jermi; ai ishte shëndosh e mirë dhe më këmbë në një podium fjalimesh në Kukës. Sa ka parë një turmë protestuesish para, i është nxehur gjaku dhe...
DEA amerikane dhe hetues Gjermanë zbarkuan në Has për laboratorin e heroinës
Agjentë të DEA dhe hetues nga Gjermania kanë zbuluar e shkatërruar laboratorin e heroinës në Has, raporton afp.al. Dy ditët e fundit në Tiranë përfaqësues të lartë të agjencive Amerikane dhe Gj...
Kush ishte e kush nuk ishte në protestën e Kukësit për ‘tarifën në Rrrugën e Kombit’.
Sot u vendos për herë të parë në Shqipëri pagesa për rrugën. Aplikimi i parë ishte ‘Rruga e Kombit, në pikën e kalimit te tunelet e Kalimashit. Ishte paralajmëruar: Në njërën anë qeveria që ...
Që sot në mëngjes, rruga e Kombit nis me pagesë dhe protesta në Kalimash.
Prej mëngjesit të kësaj të hëne, 17 shtator 2018, ka hyrë në fuqi tarifa për qarkullimin në Rrugën e Kombit. Në nisjen e këtij procesi nuk janë kontaktuar probleme, ndërsa ka pasur prezencë edhe t...
Faqja 1 prej 512345