Etiketa: is_tag

Arrestohet një militant i ISIS në Kukës.
Një 56-vjeçar nga Kukësi është arrestuar nga Drejtoria e Antiterrorit pasi postonte shkrime dhe foto terroriste, bënte thirrje publike dhe propagandë për kryerjen e veprave terroriste kundër disa ...
Kukësi me stadium të ri. Zaho Rama shkelmon topin e parë
Kukësi luan sot me Laçin në orën 20:00 një ndeshje e vlefshme për javën e 30-të të ‘Abissnet Superiores’, por ajo që është për t’u theksuar është fakti që ata rikthehen në shtëpinë e tyre pa...
U dëmtua para një jave, nis puna për ringritjen e Urës së Shtrezës në Kukës
Pas më shumë se një jave bllokim, kanë filluar punimet për riparimin e urës së Shtrezës, në aksin rrugor Kukës-Shishtavec. Ura u dëmtua si pasojë e rrëshqitjes së dh...
Ulet avioni i parë në aeroportin e Kukësit- Në maj nis programi i fluturimeve
Programi i ri i fluturimeve, drejt Austrisë, Gjermanisë dhe Zvicrës, nga kompania WizzAir, do të nisë nga maji i këtij viti, në aeroportin e Kukësit “ZAYED-Flatrat e Veriut”. Këtë...
‘Wizz Air’ nis nga maji fluturimet nga Aeroporti i Kukësit! Rama: Heqim taksën e kufirit, ulim çmimet
Në aeroportin ndërkombëtar “ZAYED- Flatrat e Veriut”, në Kukës u ul sot avioni i parë i kompanisë WizzAir për të nisur në maj operimin e pandërprerë me 4 destinacionet e para drejt Austrisë, Gjerm...
Nis bora e parë në Kukës
Reshjet e para të borës kanë përfshirë qarkun e Kukësit, mëngjesin e ditës së hënë. Bora ka nisur në zonat malore si Novosej, Shishtavec, Borje e Topojan, ku ka pasur dhe ulje të temperaturave. ...
Zjarret/ Në kontroll flakët në Majën e Rrunës, vatër e re në Pukë
Në të gjithë vendin kanë mbetur pak vatra zjarri ende të pashuara, ndërsa tashmë është fituar beteja në Karaburun e Dukat.  Të gjitha vatrat që ishin në fshatrat Thirrë, Munellë e Domgjon në ba...
Fillon shiu në Kukës, shuhen të gjitha vatrat e zjarrit
Prej disa minutash në qarkun e Kukësit kanë filluar reshje të dendura shiu dhe breshëri. Raportohet se si pasojë e reshjeve janë shuar të gjitha vatrat e zjarrit në këtë qark, të cilat shkaktua...
Nisin fluturimet nga aeroporti “ZAYED-Flatrat e Veriut”/ Ulet avioni i parë me pasagjerë në Kukës
Në aeroportin e dytë ndërkombëtar shqiptar,  “ZAYED-Flatrat e Veriut”, u ulë sot nga Zyrihu në pistën e Kukësit avioni me udhëtarë i Helvetic Airlines, duke shënuar kështu nisjen zyrtarisht të flu...
Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit/ Nesër, në 9 korrik, Helvetic Airlines ulet nga Zyrihu për herë të parë
Kompania ajrore zvicerane Helvetic Airlines do të ulet në Aeroportin Ndërkombëtar të Kukësit duke filluar kështu fluturimet tregtare në aeroportin e ri të Shqipërisë. Fluturimi organizohet nga Ope...