Etiketa: is_tag

Presidenti dekreton datën: Më 24 shtator zgjedhje për kreun e bashkisë Kukës
Presidenti i Republikës Sh.T.Z.Bajram Begaj shpalli sot dekretin nr. 186 datë 11.08.2023 për “ Caktimin e datës së zgjedhjeve për Kryetar të Bashkisë Kukës”. Presidenti caktoi datën 24 shtator ...
Kush është prokurori Xhevahir Lita i cili u arrestua sot me urdhër të SPAK?
Xhevahir Lita Xhevahir Lita, prokuror në qarkun e Kukësit është arrestuar sot nga policia në kuadër të një megaoperacioni që po zhvillohet në Tiranë, Shkodër e Kukës. Mësohet se akuzat për t...
Arrestohen kryeprokurori i Kukësit dhe biznesmeni Pëllumb Gjoka. Policia e Shtetit aksion në disa qytete me disa të arrestuar
Policia e Shtetit ka zhvilluar një megaoperacion në disa qytete të vendit ku ka arrestuar policë, biznesmen dhe prokurorin e Kukësit. Operacioni u shtri në disa qytete, duke përfshirë Tiranën, ...
Ngjarja në Kukës/ Nuk kishte pasur kurrë vajzë, por deklaroi pas 21 vjetësh se ‘vajza vdiq’.
Një ngjarje në kufijtë e të pabesueshmes është regjistruar në Kukës, vetëm për të përfituar një pension më të lartë. Një 57-vjeçar, 21 vite më parë falsifikoi dokume...
SPAK nis procedim penal për Safet Gjicin, dyshohet se u filmua në zyrë duke kryer marrëdhënie intime
Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka nisur hetim ndaj kryetarit të Bashkisë së Kukësit. Hetimet kanë nisur kryesisht pas publikimit të një videoje në rrjetet soc...
Rama në Kukës: Duhet t’i përgjigjemi besimit që na dhanë qytetarët
KUKËS– Kryeministri i vendit, Edi Rama, vijon turin e falënderimeve për votuesit e 14 majit, të cilët votëbesuan Partinë Socialiste me një rezultat të thellë në pjesën dërrmuese të bashkive. Kry...
“Kobra” i Prizrenit qëllon për vdekje 31-vjeçarin nga Kukësi; cili është secili?!
Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e regjistruar natën e kaluar në një lokal në dalje Prizrenit. Mësohet se autori i krimit të rëndë ka qenë pronari i lokalit Dibran Hoxha, një person i n...
Presidenti Begaj dënon deklaratat e ministres angleze për emigrantët shqiptarë.
Presidenti i Republikës Bajram, nga Kukësi komentoi deklaratat e ministres britanike Suella Braverman, që i quajti shqiptarët që emigrojnë drejt Anglisë si kriminelë. Kreu i shtetit u shpreh se...
Sot në Britani lamtumira e fundit për Mbretëreshën, në Kukës shfaqet busti i Elizabeth II
Ndërkohë që në Mbretërinë e Bashkuar i jepet sot lamtumira e fundit Mbretëreshës Elizabeth II, në Kukës, është zbuluar busti i monarkes britanike. Busti është vendosur para Pall...
Kush është 56-vjeçari nga Kukësi që u arrestua për terrorizëm me ISIS?.
Ky është Ibrahim El Salih (Lekica), 56-vjeçari nga Kukësi, i arrestuar sepse publikonte shkrime dhe foto në rrjete sociale në përkrahje të ISIS-it....