Etiketa: is_tag

“600 mijë dollarë naftë për mitingje”, Gjici çon në SPAK ish-kreun e Bashkisë Kukës
Bashkia Kukës, që drejtohet nga Safet Gjici ka kallëzuar në SPAK ish-kryetarin demokrat të bashkisë Bashkim Shehu. Ka qenë vetë kryebashkiaku socialist Gjici që përmes një deklarate për mediat ...
Haga mund t’i zgjasë duart edhe në Has e Kukës me akuzën për ‘krime lufte’.
Fletë arrestimet e prokurorit special Jack Smith për krime lufte mund të lëshohen edhe për shtetas shqiptarë me banim në Shqipëri. Një burim diplomatik në dijeni të zhvillimeve të kësaj ç...
Kryeministri Rama, nga aeroporti i Kukësit: ‘Ja pse na duhet mandati i tretë’.
Kryeministri Edi Rama nga Kukësi ka folur pse ai dhe PS kërkon një mandat të tretë qeverisës dhe projektet e reja të qeverisë. “Shumë kush pyet pse na duhet një mandat i 3-të, pse unë kërkoj ...
Një prokurore dhe djali i saj, të përfshirë në grupin kriminal të Kukësit.
Në një pjesë të dosjes për grupin kriminal në Kukës, që kultivonte kanabis, zbardhen edhe përgjimet e grupit kriminal, ku zbulohet se janë të përfshirë edhe një femër me emrin Linda, si dhe një pr...
Kukës: Rrëshqet ngarkesa ekskavator mbi kamion dhe vret drejtuesin e veturës pranë.
Një aksident i rëndë automobilistik me një të vdekur ka ndodhur sot pasdite në aksin rrugor Kukës – Krumë. Aksidenti ndodhi në vendin e quajtur Qafa  e Toblit. Një kamion i ngarkuar me ekskavat...
Ese: Sa i padijshëm që jam!
Nga: Denis Toçilla Ky është viti i dytë që gjatë pushimeve verore kam filluar të lexoj dhe me këtë rast arrita të masë sasinë e paditurisë sime! Ishte pikërisht libri “Kronik në gur” i shkri...
Tërmeti i pasdites mes Kukësit e Fushë Arësit nuk ka dëme
Një tërmet me magnitudë 4.1 ballë është regjistruar në Fushë-Arrëz. Lëkundjet u regjistruan në orën 17:37 me një thellësi prej 2 km. Epiqendra e tërmetit ishte mes Kukësit e Fushë Arësit, 19...
Ish kryetari i PD, Elezi: ‘Luledhimsat po sillen si gomari në ëndërr!’
Ish kryetari i Partisë Demokratike të Kukësit, Ibsen Elezi, i njohur për qëndrimin kritik ndaj strategjisë së drejtimit të partisë nga Lulzim Basha, ka paraqitur vlerësimin e tij lidhur me përmirë...
Sot, 7 Maj, pragu i verës: Bora ka mbuluar Dibër, Lurë, Kukës, Korçë…
Muaji Maj ka filluar me temperatura të ulëta të shoqëruara me reshje të dendura shiu.  Në zonat malore, vendin e shiut e kanë zënë reshjet e borës. Në qarkun e Dibrës në zonat malore mbi 800 me...
Alban Zeneli, ish- deputet i PD gati për mandatin e Flamur Ndokës.
KQZ u jep sot mandatin 6 kandidatëve nga PD dhe LSI, ata bwhen gati  për t’u betuar si deputetë të rinj të opozitës. Por një tjetër kandidat nga listat zgjedhore të PD-së ka dorëzuar këtë të hënë ...