Etiketa: is_tag

Merrte para për të favorizuar kriminelët/ Arrestohet kryeprokurori i Kukësit, Edmond Karriqi
Përgjime të Prokurorisë Speciale kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar kjanë çuar në arrestimin e drejtuesit të prokurorisë së Kukësit Edmond Karriqi. Prokurori akuzohet si i përfshirë në k...
Zbret avioni i parë në Aeroportin Ndërkombëtar të Kukësit
  Sot është kryer me sukses zbritja e avionit të parë në aeroportin më të ri në vend, “Zayed-Flatrat e Veriut”. Avioni i Air Albania, u nis nga Londra, ndaloi në Rinas, aty ku hipi kr...
Çunat e Londrës të bëhen gati! Aeroporti i Kukësit së shpejti nis fluturimet, çmime konkurruese
Kryeministri Rama ka lajmëruar se së shpejti nisin fluturimet në aeroportin e ri në Kukës. Për të parë se si është gjendja në këtë aeroport dhe a kanë përfunduar punimet, atje ndodhej gazetarja...
Aeroporti i dytë në vend pas Rinasit, ja kur do të hapet “Flatrat e Veriut” në Kukës
Punimet për aeroportin e Kukësit janë drejt përfundimit. Mësohet se ai pritet të hapet më 18 prill, një javë para datës së zgjedhjeve. Hapja zyrtare e pikës së kalimit kufitar ajror është bo...
Kryeministri Rama: Që në mëngjes Jep njoftimin: Sot 500 vetë personel mjekësor i Kosovës do të vaksinohen në Kukës
Kryeministri Edi Rama dhe Shqipëria është bërë shembull për Bashkimin Europian e cila harroi Kosovën dhe vendet e tjera në procesin e vaksinimit. Kreu i Qeverisë mëngjesin e sotëm ka njoftuar ...
Bora e fundit/ Kukësi zbardhet në prag të Ditës së Verës! Shi në të gjithë vendin, Durrësi “pushtohet” nga uji
Qyteti i Kukësit është zbardhur nga reshjet e dëborës  sot pas uljes së ndjeshme të temperaturave. Edhe pse jemi në muajin mars dhe pritej një rritje temperaturash me ardhjen e pranverës ka n...
Kryhet prova e parë e uljes së avionit në aeroportin e Kukësit. Balluku: ‘E suksesshme!’
Sot është testuar Aeroporti i Ri Ndërkombëtar i  Kukësit ku një avion ka bërë provat për pistën e re. E pranishme ka qenë edhe ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku. Ajo sqaro...
Ish-kryetari i Këshillit të Qarkut Kukës sulmon me armë Policinë, dëmtohen 5 efektivë
Abedin Oruçi, ish-kryetar i Këshillit të Qarkut Kukës i shpallur në kërkim më 23 tetor 2020, pasi akuzohet se ka kundërshtuar organet shtetërore dhe ka ndërtuar pa leje, ka kanosur punonjësit e Po...
Reshje bore gjatë natës në Kukës e Dibër, qarkullimi vazhdon normalisht.
Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar mbi gjendjen e akseve rrugore në rajonin verilindor pasi ky i fundit gjatë mbrëmjes së kaluar u ‘mbulua’ nga reshjet e borës. 👉Në rajonin Verior kryesisht...
Prefekti i Kukësit rrëzon vendimin e Gjicit, nuk do t’i heqë titulli “Qytetar Nderi” Veton Surroit
Prefekti i Qarkut të Kukësit ka refuzuar vendimin për heqjen e titullit “Qytetar Nderi” te akorduar Veton Surroit. Mësohet se Prefekti ka rrëzuar vendimin e Këshillit të Qarkut të Kukësit, i ci...