Etiketa: kurti

Kosovë/ Leksione Kushtetuese mes LVV dhe LDK, përplasje në distancë mes Kurtit e Mustafës
Kurti e Mustafa përplasen në distancë se në duar të cilit është formimi i Qeverisë Presidenti Hashim Thaçi, nuk do të caktojë datën se kur do të formohet qeveria, ka thënë kryetari i Vetëvendos...
Haradinaj e quan mashtrues Kurtin, ‘nuk do ta krijojë qeverinë; por mos- krijimi i qeverisë së tij është në të mirë të Kosovës’.
Kryeministri në detyrë dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj duke e quajtur sërish Albin Kurtin mashtrues, ka deklaruar se ai çdoherë ka bërë politikë dhe ka punuar pë...
Politologët në Prishtinë: ‘Presidenti respektoi ligjin, Albin Kurti po blen kohë…’
Koment/  Gjatë ditës së djeshme presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i ka dërguar dy ftesa kryetarit të LVV-së, si partia e parë e dal nga zgjedhjet e 6 tetorit për ta madatuar për formimin e qev...
Kosovë: Thaçi i bën thirrje të dytë Kurtit. Haradinaj: ‘Kurti është mashtrues!’.
Pasi takimi i presidentit Thaçi me Albin Kurtin, sot në 13. 30, për t’i dorëzuar mandatin për krijimin e qeverisë së re, dështoi; zoti Thaçi i ka bërë thirrje të dytë brenda ditës. Presidenti i Ko...
Kosovë: LVV nuk i beson vetes se është e zonja të qeverisë; shtyn marrjen e mandatit.
Koment/ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi zyrtarisht e ka ftuar Albin Kurtin e LVV për të marrë mandatin e krijimit të qeverisë së re. Presidenti Hashim Thaçi ka ftuar zyrtarisht liderin e...
Kurti, nacionalist me sens kundër Tiranës
Rreth Nismës së liderve të vendeve të Ballkanit, ‘Shengeni Ballkanik’ ka reaguar edhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti përmes një postimi në Twitter. Ai është shprehur me një fjalor të ko...
Kosovë/ VV-LDK e nisën me entuziazëm, por po pajtohen vetëm për t’u takuar
Shkruan: Koha.net/ Katër ditë pas zgjedhjeve të 6 tetorit, Albin Kurti e Isa Mustafa nisën me entuziazëm përpjekjet për të formuar Qeverinë. Vetëvendosja, parti fituese e zgjedhjeve të parak...
Albini nuk po bën qeveri/ Siç duket nuk qenka lehtë të ndahet pushteti me ‘hajnat e LDK’: Këshilltari i Kadri Veselit
-Ai ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje edhe kur fiton sillet si humbëse-. “Në demokraci nuk ka diktat, as dhunë dhe presion në procesin zgjedhor. Albini në rolin e autokratit, që nuk pranon rezul...
Albin Kuri i ‘bën bisht’ takimit të parë me të dërguarin e Shteteve të Bashkuara.
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, nuk do të takohet sot me zëvendës-ndihmësin e sekretarit të Shtetit të SHBA-së, Matthew Palmer, që sot po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Nga partia e Ku...
Albin Kurti: ‘Rama është kundër shkëmbimit të territoreve!’
“Schengen-i ballkanik është vetëm një ide” 5 ore takim me Edi Ramën, e kanë bindur Albin Kurtin, kryeministrin e ardhshëm të Kosovës se kryeministri shqiptar nuk mbështet tezën e shkëmbimit të ...
Faqja 5 prej 6« E para...23456