Etiketa: kuvendi

Interpelanca në Kuvend: Rama citon fjalët e aktorëve korifenj të Teatrit
Menjëherë pas fjalës së deputetes Rudina Hajdari, kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje, duke cituar edhe disa nga deklaratat e aktorëve për këtë gjë. Ai ka cituar Robert Ndrenikës, Arb...
Rokadë në opozitë/ Myslim Murrizi i zë vendin Rudina Hajdarit, merr postin e kreut të grupit
Edhe pse gjatë ditës, teksa zhvillohej seanca plenare e Kuvendit, u shkrua në media se ‘Rudina Hajdarin e zëvendësojnë në grupin opozitar’, kjo nuk u mor shumë seriozisht. Aq më tepër që ka ndodhu...
KLP Kuvendit: Larg duart dhe ‘laj duart’ me prokurorët. Viti 2020 hedh prangat e para.
Kreu i KLP-së, Gent Ibrahimi kërkoi nga Kuvendi që të ‘lajë duart’ duke miratuar ngritjen e pagave për prokurorët e SPAK-ut. Një kërkesë ai e kishte edhe për pensionet suplementare, kur tha se ...
Kuvendi/ Miratohet shtyrja e gjendjes së Fatkeqësisë Natyrore deri më 23 qershor
Kuvendi ka miratuar në mbledhjen e sotme parlamentare shtyrjen e Gjendjes së Fatkeqësisë Natyrore, deri më datë 23 qershor. Me 91 pro, 5 kundër dhe 36 abstenim, u miratua vendimi i Qeverisë për...
Komisioni Parlamentar i Ligjeve rrëzon dy dekrete të Presidentit.
Komisioni Parlamentar i Ligjeve, i mbledhur online, rrëzoi dy dekretet e presidentit Ilir Meta dhe ia çon ato për votim parlamentit. Dekretet janë: Komisioni për Çështjet Ligjore, Administra...
Kosovë/ Kurti nuk ia del të bllokojë informacionin nga Amerika. Miratohet seancë e jashtëzakonshme në Kuvend për raportet më SHBA.
Kryesia e Kuvendit e ka miratuar kërkesën e deputetëve të PDK-së për seancë të jashtëzakonshme. Seanca mbahet sot në orën 15.00. Këtë e ka bërë të ditur Memli Krasniqi i PDK-së. Duke folur p...
Rama: Meta, “Vojo amerikani” që puthi pa leje flamurin e SHBA.
“Reforma në drejtësi do të veprojë edhe për revolucionarët” Presidentin, opozitën dhe një pjesë të shoqërisë civile që kanë kundërshtuar paketën anti-KÇK, Kryeministri Rama në foltoren e Parlamenti...
Kuvendi/ Rama paralajmëron: ‘Sot Inspektorati i Lartë i Drejtësisë nis hetimin mbi gjyqtarë dhe prokurorë!’
‘Sot ne i japim një fuqi të re ILD, duke i dhënë mundësi që të reagojë në mënyrë të menjëhershme ndaj vendimeve haptazi korruptive dhe kriminale të gjykatësve...’paralajmëroi kryeministri Rama gja...
Kuvendi i Shqipërisë ankimon vendimin e Gjykatës për ‘nulitet’ në aferën OSSHE- CEZ
Kuvendi ka ankimuar vendimin e Gjykatës së Tiranës për pushimin e hetimeve për dosjen e njohur të privatizimit të kompanisë OSSHE tek çekët e “CEZ”. Kryetari i grupi parlamentar socialist, Taul...
Rama: ‘Ndërtimet që shkelin projektin, do të shemben’.
-Ndërtuesi do të mbajë përgjegjësi penale- Veç amendimeve që iu bënë në parlament Ligjit për Kontrollin dhe Disiplinimin e Punimeve të Ndërtimit, Kryeministri propozon ndryshime në Kodin Penal,...
Faqja 1 prej 1912345...10...E fundit »