Etiketa: kuvendi

Konstituohet Komisioni Parlamentar për shkarkimin e presidentit Meta
Komisioni Hetimor për presidentin e Republikës i drejtuar nga Ulsi Manja ka zhvilluar mbledhjen e parë të tij duke zgjedhur dhe relatorët  që do ti drejtohen Kuvendit me raport për shkeljet kushte...
VOTIMI: Krijohet komisioni hetimor i Kuvendit, PS shton votat kundër Ilir Metës
102 vota pro raportit të Komisionit të Ligjeve për shkarkimin e presidentit Ilir Meta dhe 101 vota pro për ngritjen e Komisionit Hetimor. Ky ishte rezultati i votimeve sot në sallën e Kuvendit, ku...
Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme; komisioni hetimor për shkarkimin e presidentit të Republikës. Rama: ‘Meta duhet ndaluar…’.
Në ora 17.00 Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur në seancë të jashtëzakonshme për të kompozuar komisionin hetimor për shkarkimin e presidentit të Republikës, Ilir Meta. Fjalën e hapjes e ka mbajtu...
Sot: Kuvendi vendos mbi fatin e shkurtër të Metës, Meta nxjerr ushtrinë opozitare në rrugë
Koment/ Tashmë është bërë e njohur për vendësit dhe për ndërkombëratër se në krye të trazirave të opozitës qëndron presidenti Ilir Meta. Ai ka krijuar mburojën njerëzore për ta shpëtuar nga akuzat...
Shkarkimi presidentit/ Komisioni parlamentar i ligjeve voton ngritjen e komisionit hetimor.
Komisioni parlamentar i ligjeve ka prezantuar raportin për shkarkimin e presidentit që do t’i dërgohet Kuvendit. Relatori Adnor Shameti u shpreh: ”Presidenti nuk kishte interes për tu dëgjuar n...
Po shpërndahet Kuvendi? Meta kërkon nga kreu i KQZ sa është numri i deputetëve?!
Teksa paraditen e sotme, Presidenti Meta ka nënvizuar se ai është zgjedhur nga një Parlament tërësisht legjitim i ka dërguar një letër kreut të KQZ, ku i kërkon të dijë se sa është numri i deputet...
“4 aventurierë duan funeralin e drejtësisë…, unë nuk dorëzohem as si kryeminsitër, as si qytetar’/ Rama në Kuvend…
Kryeministri Rama gjatë fjalës së tij në Parlament deklaroi se zgjedhjet do të mbahen me qëllim që të marrë fund marrëzia e 4 aventurierëve, duke përfshirë këtu Presidentin Ilir Meta, ish-kryemini...
Gramoz Ruçi firmos Urdhrin për hapat në Kuvend për shkarkimin e presidentit Meta
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka firmosur sot urdhrin që i hap rrugën zhvillimit të mocionit me debat për dekretin e Presidentit Ilir Meta, i cili rrëzoi 30 qershorin si datë për zhvillimin e z...
Konferenca e kryetarëve: E enjte- mocion debati 5 orë për shkarkimin e Presidentit
Në mbledhje e sotme të Konferencës së Kryetarëve është vendosur që ditën e enjte mocioni i debatit për shkarkimin e presidentit Ilir Meta do të zgjasë për 5 orë. Mediat raportojnë se nga këto 5 or...
Kuvendi i përtërirë ‘kap’ numrin 122, nga 140
  Sot janë betuar në Kuvend dy deputetët e rinj nga opozita. Ervis Meço nga listat e PD-së në qarkun Vlorë ka marrë mandatin në kuadër të plotësimit të vendeve vakante nga djegia e mandate...
Faqja 1 prej 1412345...10...E fundit »