Etiketa: is_tag

Rama: Kur PD-ja kalon krizë, fut në mes viktimat e Kosovës
 Kryeministri Edi Rama, nga foltorja e Parlamentit, akuzoi Partinë Demokratike duke thënë se sa herë që ka një krizë brenda saj, fut në mes viktimat e Kosovës. “Sa herë ka pasur një...
Sot pasdite votimi në Shkup, 70 vota janë për propozimin francez! Hapet rruga për negociatat javën që vjen.
 Me të paktën 70 vota pro pritet të votohet kalimi i propozimit francez në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut ditën e sotme, ku të unifikuar për votimin e kalimit të dialogut të ndërmjetësua...
Gjithë vemendja në Shkup/ Çfarë vendos sot Kuvendi maqedonas për propozimin francez?!
Në kulmin e një klime të tensionuar, Kuvendi i Maqedonisë së Veriut do të fillojë të enjten e 14 korrikut diskutimin për propozimin francez.  LSDM-ja ka përgatitur propozime të cilat do ta detyro...
Kuvendi rrëzon dekretin e Metës për Butrintin.
Partia Socialiste rrëzoi dekretin e presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta për administrimin dhe menaxhimin e Parkut të Butrintit.  Vendimi erdhi gjatë mbledhjes së Komi...
Kuvendi voton rezolutën për dënimin e gjenocidit në Srebrenicë
Kuvendi i Shqipërisë do të votojë të enjten e 7 korrikut rezolutën për dënimin e gjenocidit në Srebrenicë.  Kjo e fundit u dorëzua një javë më parë nga kreu i Grupit Parlamentar të ...
PS depoziton në Kuvend rezolutën për Srebrenicën, votohet më 7 korrik
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, të enjten e 30 qershorit ka depozituar në Kuvend, rezolutën për dënimin e gjenocidit në Srebrenicë. Aty shkruhet se Kuvendi i Shq...
Vetëm votimi e ndan Begajn nga Presidenca
Emri i Bajram Begajt është futur zyrtarisht për votim në seancën plenare të orës 18:00 dhe gjithçka e ndan atë nga Presidenca, është besimi që do t’i japin deputetët e Kuvendit të Shqipërisë, me s...
Grupi Parlamentar i PD-së refuzon raundin e tretë. Presidenti i ri del në raundin e katërt.
Janë zbardhur diskutimet e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, të zhvilluara gjatë mbledhjes së thirrur nga kryetari i grupit Enkelejd Alibeaj, për sa i përket çështjes së zgjedhjes së pres...
Masakra e Srebrenicës kthehet në Kuvendin tonë. PS: ‘Shteti ynë furnizoi serbët me naftë kontrabandë, të nisin hetimet!’.
Kuvendi ka rrëzuar kërkesën e deputetit Tritan Shehu, mbështes i Sali Berishës, për të votuar rezolutën që dënon gjenocidin serb në Serbrenicë në Bosnjë-Hercegovinë. Berisha u shpreh se njohja e g...
71 spiunë të ish-Sigurimit të Shtetit tentuan të bëheshin pjesë e drejtësisë së re, policisë e ministrive! Kanë depërtuar vetëm në Kuvend
Nga: Adriatik Doçi/ 71 kandidatë për deputetë dhe kryetarë bashkie, kandidatë për funksione të rëndësishme dhe zyrtarë që kanë aplikuar për rritje në detyrë, kanë rezultuar me dosje si bashkëpu...