Etiketa: is_tag

Mandati i deputetes Olta Xhaçka, padia në Gjykatën Kushtetuese/ Grupi i Berishës kundërshton një vendim që nuk ekziston.
Dje në seancë plenare mazhoranca nuk miratoi mocionin e opozitës për papajtueshmërinë e mandatit të deputetes dhe ministres Olta Xhacka. Në seancë plenare në votimin e raporteve të Këshillit të Ma...
Kosovë/ Lista Serbe kthehet në Kuvend, por me emra të rinj deputetësh.
Ndryshe nga sa është pritur, pikërisht për shkak të situatës në veri dhe vendimit të Listës Serbe për t’u larguar në institucione, nëntë anëtarë të Listës Serbe kanë pranuar të zëvendësojnë ata të...
Buxheti dhe Paketa Fiskale në Kuvend/ Rama: Ulim borxhin, rrisim ekonominë dhe mbrojmë familjet nga lufta!
Sot paradite është mbledhur Kuvendi i Shqipërisë ku do të diskutohet paketa fiskale dhe buxheti 2023.  Kreu i qeverisë, Edi Rama ka prezantuar në Kuvend buxhetin 2023. Rama tha se thelbi i këtij b...
Hapet rruga e dosjeve/ Rama në Kuvend: Të gjithë e dimë pse jemi këtu, nuk doni ju ta dini kush është I.M?
I hapet rrugë verifikimit të të gjithë të dyshuarve si ish bashkëpunëtor të Sigurimit të Shtetit. Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar me 94 vota pro dhe 1 abstenim propozimin e Partisë Socialiste për...
Hapet rruga për zbulimin e dosjes së Sigurimit për Ilir Metën, Kuvendi miraton ndryshimet ligjore
Hapet rruga për zbulimin e dosjes së Sigurimit për ish-presidentin Ilir Meta. Ky i fundit akuzohet nga Autoriteti i Dosjeve si bashkëpunëtor i Sigurimit, por zbulimi i dosjes së tij është i pamund...
PD dorëzon paketën në Kuvend: Nga hapja e dosjeve, te lustracioni dhe pastrimi nga komun istët.
Grupi i Enkelejd Aliebajt ka dorëzuar në Kuvend një paketë ligjesh për dekomunistizimin. Janë 4 ligje, duke filluar nga hapja e plotë e dosjeve, te shpallja e Spaçit muze, te ndërhyrjet në filma e...
Reforma territoriale/ Opozita publikon nesër raportin final, PS e hapur për negocim vetëm me grupin e Alibeajt
Nesër, e hene, Komisioni për Reformën Territoriale do të hapë siparin e kësaj jave në Kuvendin e Shqipërisë. Në orën 09:00 të mëngjesit të së hënës, ekspertët e opozitës do të publikojnë raport...
PS-PD dakord për hapjen e dosjeve të ish-Sigurimit: Më në fund drejtësi!
Partia Socialiste dhe Partia Demokratike kanë konfirmuar sot konsensusin për hapjen e dosjeve të ish-Sigurimit të Shtetit. Të dyja palët kanë miratuar në parim propozimin e socialistëve për ndrysh...
PS, brenda 10 ditësh dorëzon ligjin që u mbyll derën spiunëve drejt politikës.
Brenda 10 ditësh Partia Socialiste do të depozitojë në Kuvend propozimin për ndryshime në ligjin për Partitë Politike dhe si në Kodin Zgjedhor për të pamundësuar bashkëpunëtorët e ish-sigurimit të...
Alibeaj rikonfirmohet edhe në sallën e Kuvendit si kryetar i grupit PD
Enkelejd Alibeaj ka konfirmuar edhe një herë se është ai kreu i grupit parlamentar demokrat Sado Berisha tentoi ta largonte dhe të emëronte Luçiano Boçin, sot në Kuvend PD u përfaqësua nga Alib...