Etiketa: kuvendi

Kjo javë parlamentare mund të kodohet: ‘Ndarja nga ndikimi Meta!’
Me ditën e parë të punimeve të parlamentit, që është sot e hënë, ka nisur udhë edhe aktiviteti për ndarjen nga influenca e presidentit Ilir Meta. Nesër në orën 12:00 do të mblidhet komisioni he...
Hetimi për presidentin Meta rinis më 2 shtator/ Hartohet lista e personave që do të dëshmojnë
Muhamed Veliu, TCH Megjithëse parlamenti vijon të jetë me pushimet e verës, Komisioni Parlamentar që po heton shkeljet e pretenduara të kushtetutës nga presidenti Ilir Meta, ka mbledhur një mor...
Kuvendi, të hënën në seancë; mbaroi paqa me gushtin
Ka shumë kohë që në publik thuhet se ‘pritet shtatori’, duke nënkuptuar se në shtator nis punimet Kuvendi, Spak dhe gjykatat. Por kjo u bë e vërtetë Pas më shumë se një muaji pushime, Kuvendi d...
Regjim apo sistem? Lapsuset e Kuvendit për shkarkimin e Metës/
Nga Afrim Krasniqi Kuvendi i Shqipërisë i ka dërguar një kërkesë Presidentit të Komisionit të Venecias lidhur me nismën e mazhorancës për shkarkimin e Presidentit të Republikës. Pavarësisht ana...
Kuvendi i kërkon opinion Komisionit të Venecias mbi shkarkimin e Metës; ja 8 kërkesat.
Kuvendi i kërkon Komisionit Europian për Demokraci Përmes Ligjit (Komisioni i Venecias) opinion për 8 pyetje në lidhje me detyrat e kompetencat e Presidentit të Republikës mbi dekretin për zgjedhj...
Konstituohet Komisioni Parlamentar për shkarkimin e presidentit Meta
Komisioni Hetimor për presidentin e Republikës i drejtuar nga Ulsi Manja ka zhvilluar mbledhjen e parë të tij duke zgjedhur dhe relatorët  që do ti drejtohen Kuvendit me raport për shkeljet kushte...
VOTIMI: Krijohet komisioni hetimor i Kuvendit, PS shton votat kundër Ilir Metës
102 vota pro raportit të Komisionit të Ligjeve për shkarkimin e presidentit Ilir Meta dhe 101 vota pro për ngritjen e Komisionit Hetimor. Ky ishte rezultati i votimeve sot në sallën e Kuvendit, ku...
Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme; komisioni hetimor për shkarkimin e presidentit të Republikës. Rama: ‘Meta duhet ndaluar…’.
Në ora 17.00 Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur në seancë të jashtëzakonshme për të kompozuar komisionin hetimor për shkarkimin e presidentit të Republikës, Ilir Meta. Fjalën e hapjes e ka mbajtu...
Sot: Kuvendi vendos mbi fatin e shkurtër të Metës, Meta nxjerr ushtrinë opozitare në rrugë
Koment/ Tashmë është bërë e njohur për vendësit dhe për ndërkombëratër se në krye të trazirave të opozitës qëndron presidenti Ilir Meta. Ai ka krijuar mburojën njerëzore për ta shpëtuar nga akuzat...
Shkarkimi presidentit/ Komisioni parlamentar i ligjeve voton ngritjen e komisionit hetimor.
Komisioni parlamentar i ligjeve ka prezantuar raportin për shkarkimin e presidentit që do t’i dërgohet Kuvendit. Relatori Adnor Shameti u shpreh: ”Presidenti nuk kishte interes për tu dëgjuar n...
Faqja 4 prej 18« E para...23456...10...E fundit »