Etiketa: milot

7 të plagosur nga shpërthimi i gazit në karburantin e kryqëzimit të Shënkollit, Lezhë
7 persona janë plagosur, pika e karburantit është thuajse e shkatërruar, ndërsa janë dëmtuar disa automjete që ndodheshin aty të parkuara. Këto janë pasojat e shpërthimit të cisternës së gazit, në...
Krimi i familjes shfaqet në pazarin e Milotit
Miloti është zgjuar me një krim tronditës mëngjesin e kësaj të diele. Në orën 07.10 një grua 35-vjeçare ka vrarë me armë zjarri bashkëshortin e saj 42 vjeç. Ngjarja e rëndë ndodhi në tregun e M...
Që dje në mesditë tre të rinj kanë humbur jetën në aksident afër Milotit, Policia njofton vetëm sot.
(FOTO: Pamje nga vendi i ngjarjes pas aksidentit)/ Lajmi është bërë i ditur vetëm sot, por ngjarja tragjike ka ndodhur dje në festën e 1 Majit, në fshatin Adriatik të Milotit Burime zyrtare ...
Në Milot ka ‘shtëpinë’ era; stuhia përmbys një trajner në autostradë.
Një trajler u batua në supertsraden Lezhë-Milot, por fatmirësisht drejtuesi i mjetit nuk mori lëndime. Policia sqaron se ngjarja ndodhi rreth orës 16:00 në afërsi të kryqëzimit të Shënkollit, p...
UPDATED/Milot: Një makinë me pasagjerë bie në lumin Mat, një i vdekur, dyshohet për të tjerë
UPDATED: Policia ka bërë të ditur se shoferi i gjetur pa jetë identifikohet si Viktor Marku; dhe se pas nxjerrjes së makinës nga lumi Mat, rezulton se nuk ka pasur njeri tjetër brenda në makinë...
Si ‘e shkruar’/ Përplaset në rrugë auto-ambulanca, vdes djali i pacientes.
Një aksident tragjik për nga çdo kuptim ak ndodhur sot në Milot. Një auto-ambulancë vinte me urgjencë nga Mati për në Spitalin e Tiranës.  Policia e ka indetifikuar automjetin me targat AA 948 DH,...
Milot: Digjet plotësisht autobusi i turistëve kosovarë; asnjë i lënduar, fatmirësisht
Një autobus nga Kosova, i cili kishte marrë rrugën drejt Tiranës është djegur plotësisht në zonën e Milotit, duke krijuar momente paniku. Megjithatë për fat të mirë nuk ka asnjë të lënduar. Zja...