Etiketa: obama

‘Më keq se Watergate’: Memo ‘shokuese’ të DOJ dhe FBI mbi fushatën e Trump, që fajësojnë Obamën dhe Comey.
Anëtarët e Senatit, ditën e ditën e Enjte thanë se kanë parë  një memo ‘shokuese’ të klasifikuar ku detajohen abuzimet e ‘Foreign Intelligence Surveillance Act’ (FISA) , ngaa zyrtarë të Departamen...
Hillary Clinton ‘vajton’ fushatën ku humbi: ‘Më panë si shtesë të Obamës’.
Hillary Clinton po e drejton gishtin te tetë vitet e presidencës së Barack Obamës si arsye pse fushata e saj nuk arriti të vihet në “agjendën e ndryshimeve” dhe spe nuk fitoi zgjedhjet e 2016. Në ...
Misteri rrethon vdekjen e mega- donatorit të Hillary Clinton & Barack Obama.
Steve Mostyn, një mega donator i Demokratëve Barack Obama dhe Hillary Clinton, vdiq pas “një fillimi të papritur dhe lufte me sëmundje mendore”. Ndërsa vdekja e tij duket se është vetëvrasje, f...
Rekord: Maniaku seksual Harvey Weinstein ka vizituar Shtëpinë e Bardhë të Obamës 13 herë.
Maniaku i Hollywood-it, Harvey Weinstein kishte marrëdhënie të ngushta me Presidentin Barack Obama. Ai ka vizituar Shtëpinë e Bardhë 13 herë gjatë presidencës së Obamës, sipas regjistrimit të vizi...
Susan Rice kërkon nga Donald Trump që të ‘tolerojë armët bërthamore në Korenë e Veriut’.
Ishj këshilltare për Sigurinë Kombëtare e Presidnetit Obama, zonja Susan Rice,i kërkon presidentit Donald Trump që ta pranojë Korenë e Veriut si fuqi bërthamore. “Historia ka treguar se ne mund...
Barak Obama shfaqet për herë të parë qëkurse la Shtëpinë e Bardhë.
Të Enjten, ish presidenti Barack Obama do të bëjë dukjen e  parë politike publike qëkurse la Shtëpinë e Bardhë, në Janar 2017. Obama do të marrë pjesë në një takim për mbledhje fondesh në shtëp...
Obama ‘sulet butësisht’. Kthim në politikë: Telefonon kandidatin majtist të Francës, Macron
Përmes mjegullës së debatit që po vazhdon rreth influencës së Rusisë në zgjedhjet e Shteteve të Bashkuara në 2016, zgjedhjeve në Francë, etj; ish-presidenti Barack Obama foli në telefon me kandida...
Hillary Clinton kërkon falje para Obamës pas humbjes në zgjedhje. Nuk do të garojë prapë.
Pasi pranon fitoren e Donald Trump në zgjedhjet presidenciale 2016, Hillary Clinton i kërkoi falje ish- presidentit Barack Obama për  humbjen në vazhdimin e trashëgimisë së tij, sipas Washington P...
Trump: Presidentët Obama dhe Clinton ishin ‘jashtë loje’ nga Koreja e Veriut. VIDEO
Në një klip parapërgatitor për një intervistëë në ‘Fox Neës’ për programin “Fox & Friends,” Presidenti Donald Trump tha se Presidentët Bill Clinton dhe  Barack Obama ishin ‘jashtë-loje’ nga Ko...
Hollywood pp bëhet gati për një film komedi mbi Obamën
Sipas “Hollywood Reporter (THR)”, Universal Pictures dhe Anonymous Content po zhvillojnë konceptin e “komedie në vendine  punës” të bazuar në një libër “From the Corner of the Oval” (Nga këndi i Z...
Faqja 4 prej 9« E para...23456...E fundit »