Etiketa: patozi

NJË LAJM I MIRË PAS ÇDO TË KEQEJE…
    Nga: Astrit Patozi Lajm i mirë, mbyllja nga koronavirusi e ka bërë botën më të pastër dhe e ka reduktuar ndjeshëm ndotjen e ajrit, kudo që ka pasur karantinë. Lajmi i keq, n...
TË DY PALËT KANË TË DREJTË
Nga: Astrit Patozi/ Ambasada Amerikane ka shumë të drejtë, kur paralajmëron qytetarët e vet që të qëndrojnë larg protestës së thirrur nga Presidenti, sepse ka parasysh Ilir Metën. Por edhe I...
Patozi për 2 Marsin: ‘Ai miting kërkohet për arsye personale. Kaq është’
Ditën e sotme në Top Talk me gazetarin Denis Dyrnjaja ishte i ftuar Astrit Patozi, kryetari i partisë Bindja Demokratike.  Patozi foli për 2 marsin dhe skenarin e Ilir Metës. Astrit Patozi...
NJË KËSHILLË PËR “TIMONIERIN”…
Nga: Astrit Patozi/ Meqë e ke shndërruar prej shumë kohësh në zakon që duhet t’i vësh patjetër notën opozitës dhe shtypit ndaj çdo gjëje, që thonë kundër qeverisë, bëje tamam punën, kur analizo...
“TI NUK DO TË JESH KURRË VETËM”, SEPSE SHQIPËRINË NUK E LANË VETËM
  Nga: Astrit Patozi/ (Edhe solidariteti mes popujve qenka po aq i paparashikueshëm sa tërmetet) Sot është një ditë e bekuar për të kuptuar se ëndrra e shqiptarëve për Europën shkon përt...
NJË “TËRMET” QË MUND TA KISHIM EVITUAR
Nga: Astrit Patozi/ Shoqëritë e avancuara nuk presin asnjëherë që të bien tërmetet për t’u shkundur. Ato përgatiten t’i presin fatkeqësitë, duke u vetëlëkundur në çaste dhe në kohë normaliteti. Pra...
REFLEKTIM PËR DITËN E FLAMURIT NË GJYSËM SHTIZË
  Nga: Astrit Patozi/ Me ndonjë përjashtim të rrallë, që e përforcon rregullin, ne po e kalojmë pozitivisht testin e solidaritetit në fatkeqësi, si popull, por edhe si komb. Nuk është he...
NUK KA NEVOJË TË ZIHEMI SE CILI E DO MË SHUMË SPAK-un
Nga: Astrit Patozi/ Nuk ka nevojë fare të zihemi me njëri-tjetrin, se kush është gëzuar më shumë sot për ngritjen më në fund të SPAK-ut. Nuk ka shumë vlerë se cili e deshi më shumë në fillim, ci...
NUK KA BURRË NËNE QË TA PRESË I PASHQETËSUAR TË HËNËN
  Nga: Astrit Patozi/ Presidenti i Republikës duhet falënderuar sinqerisht që na e dha pushim deri të hënën, me gjithë situatën dramatike, që po kalon Shqipëria, pas ngjarjeve politike të f...
PËR ATA QË E DUAN EDI RAMËN TË DOBËT, JO VETËM NË STADIUM
Nga: Astrit Patozi/ Në këtë vend nuk mund të thuash asnjëherë që e keqja ka prekur fundin, ndaj edhe asgjë nuk mund të parashikohet me siguri. Me sa duket, dikujt i ka ka lindur në kokë marrëzia e ...
Faqja 1 prej 1312345...10...E fundit »