Etiketa: permbytjet

Argjinatura të reja për Vjosën/ Rama asiston punimet në grykëderdhjen e lumit
Kryeministri Edi Rama inspektoi sot, situatën në disa prej zonave të prekura nga reshjet intensive në jug të vendit,  Fier e Vlorë. Situata kritike për shkak të prurjeve të mëdha të lumit...
Përmbytjet në Shkodër/ Rrugë të bllokuara dhe 8 banesa ‘nën ujë’. Rritet niveli i ujërave nga dalja e lumenjve.
Zona e Shkodrës vazhdon të ketë probeme me përmbytjet pas reshjeve të dendura të shiut. Kështu, në Velipojë  janë  350 ha sipërfaqe toke e përmbytur në fshatrat Luarz, Ças, Baks i Ri dhe Reç i ri....
Përmbytjet, rreziku për Shkodrën/ Lumenjtë afër kufirit maksimal të kuotave
Prej ditësh Shërbimeve metereologjike në vend kanë dhënë parashikimet për përmbytje në 4 qarqe të vendit, duke kërkuar marrjen e masave nga autoritetet lokale. Të njëjtën gjë kërkoi edhe Agjenci...
Situatë kritike në vend/ Mbi 1500 ha tokë nën ujë në Shkodër! Rrëshqitje rruge në aksin Rrabosht- Kallmet! Lumi Vjosa rikthehet në shtrat!
Situata e përmbytjeve në vend vijon të jetë kritike në disa zona. Situata në lumin Vjosa ka ardhur duke u normalizuar, pasi ka hyrë në shtrat. Në Shkodër ka një përkeqësim të situatës, pasi...
Moti i keq/ IGJEUM paralajmëron sërish: Në 10 dhe 11 priten përmbytje më të mëdha
Prej disa ditësh tashmë, vendi ynë vijon të jetë nën ndikimin e një moti të paqëndrueshëm, që ka shkaktuar jo pak probleme në vend. Ndërkohë, sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, nivelet...
Mediat e mëdha në botë shkruajnë për humbjet e përmbytjeve në Shqipëri.
Agjencitë më të mëdha të lajmeve si “Associated Press”, “Fox News”, “Washington Post” apo BBC, kanë raportuar mbi situatën e fundit pas përmbytjeve në jug të vendit. Sipas tyre autoritetet shqi...
PO TË KISHTE QENË SOT AI…
Nga: Dritan Kaba/Fb Po të ishte Tahiri ministër sot, do të kishte shkuar vetë me skaf tek të përmbyturit, se ka patenta. Ja që e hoqën kot. Kthejeni sa më shpejt në detyrë! Sipas thënies s...
Ish presidenti Berisha: ‘Të shpallet gjendja e jashtëzakonshme!’.
(FOTO: Arkiv)/ “Të shpallet menjëherë gjendja e jashtëzakonshme për të përballuar një situatë që edhe mund të bëhet katastrofale! Të dashur miq, Shqipëria në tërësi, që nga dje mbasdite ndod...
KUSH PO FLET ME ZOTIN?
Nga: Veritas/ Duket se të gjithë politikanët kanë dalë në teren ku po përmbytet gjithë vendi, për të dëshmuar se kanë një lajm ‘nga zoti’. Është ironike se zyrtarët bëhen së bashku dhe dalin në...
20 persona bllokohen në Kamzë, 3 familje evakuohen në Laknas, kaos në autostradë
(FOTO: Në autostradën Tiranë- Durrës)/ Të paktën 20 persona janë bllokuar në Kamëz si pasojë e përmbytjeve të shkaktuara nga reshjet e dendura të shiut. Disa banesa gjithashtu rrezikohen të ...
Faqja 1 prej 212