Etiketa: prokuroria

zyrtarët e lartë nuk shkojnë prapa hekurave para se të shkojnë gjykatës e prokurorë.
Kryeministri Edi Rama në konferencën për luftën kundër korrupsionit ka theksuar se nuk duhen krijuar iluzione me punën e SPAK dhe organeve të tjera të reja të Drejtësisë. Pa u ndëshkuar gjyqt...
Dosja hetimore mbi Bashën niset për në Gjykatë, por fati i të pandehurit mbetet stand-by.
-Dosja e përfundoi afatin sot, në 12 dhjetor. Por në dosje është hequr akuza më e rëndësishme për ‘pastrim parash në procesin e lobimit me financa ruse. Sidoqoftë, asgjë nuk ëhstë vendimtare. Gjyk...
Pas datës 19 dhjetor nuk do të ketë më Prokurori të Krimeve të Rënda
Prokuroria e Krimeve të Rënda nuk do të ekzistojë më pas datës 19 Dhjetor 2019 kur nis edhe ngritja e Prokurorisë së Posaçme. Këshilli i Lartë i Prokurorisë është mbledhur sot në orën 12:00, ku...
Prokuroria kërkon një vit e gjysmë burg për ish- deputetin Ervin Salijanji, e të tjerët…
Prokuroria ka kërkuar sot 1 vit e 6 muaj burg për ish-deputetin e PD-së Ervin Salianji, dënim që konvertohet në 3 vite shërbim prove sa i takon akuzave për çështjen ‘Babalaja’, ku vëllai i ish-min...
Presidenti Meta në Prokurori për shpjegime mbi padinë ndaj Dvoranit. Nëse padia del ‘fake’, atëherë presidenti kallëzohet penalisht.
Koment/ Presidenti i Republikës Ilir Meta dëshmon në Prokurorinë e Tiranës për kreun e KED Ardian Dvorani. Në orën 12:09 Presidenti ka mbërritur në Prokurori për të dhënë dëshminë e tij, i shoq...
Durrës- Tiranë: Prokuroria nis hetimet pas tragjedisë: ‘Ndërtime pa leje dhe shpërdorim detyre’.
Prokuroria e Durrësit njoftoi këtë të hënë se ka regjistruar procedim penal pas tërmetit të 26 Nëntorit, që shkaktoi 51 viktima e qindra të plagosur, si pasojë e shembjes së disa ndërtesave. Dy jan...
Dita kundër dhunës/ Më thanë nuk ka vepër penale nga personi që më përndiqte: Rudina Xhunga
Gazetarja Rudina Xhunga, gjatë fjalës së saj në aktivitetin e zhvilluar nga Prokuroria në Ditën Kundër Dhunës ndaj Grave, tregoi një rast personal, të shumë viteve më parë, ku ishte kërcënuar me m...
Klevis Balliu, ish- deputet i PD, merret i pandehur.
Ish-deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu është marrë i pandehur nga Prokuroria e Tiranës për “kundërshtim të policisë” dhe “tubime të paligjshme” pas përplasjes që ndodhi tek “Astiri”. ...
PO VERIFIKOHEN PROKURORËT E BASHËS
(FOTO: Nick Muzin, lobist i Bashes)/ -Dërguan dosjen e Bashës në gjykatë pa firmën e kolegut të tyre-   Dosja hetimore në ngarkim të Lulzim Bashës dhe dy zyrtarëve të lartë të PD-së ...
Dosja e Lulzim Bashës bllokohet në Prokurorinë e Tiranës
Drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj thotë se grupi hetimor për kontratat e lobimit në SHBA është përçarë dhe se dosja gjendet në tryezën e saj pa vendimmarrje finale. Dosja e s...
Faqja 1 prej 712345...E fundit »