Etiketa: prokuroria

Intensifikohet çështja ‘Pjetri’. Prokuroria e Përgjithshme i kërkon ‘gishtat’ Italisë…
Valdrin Pjetri duket se po shkon drejt rrugës së përballjes me drejtësinë shqiptare. ‘’Gazeta Shqip’’ zbulon nga burimet pranë Prokurorisë së Përgjithshme se organi i akuzës i ka dërguar kërkesë M...
Pse Basha mungon në protestën e Teatrit? Nesër që në mëngjes duhet të jetë në Prokurori.
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është thirrur për tu paraqitur në prokurori nesër që në orën 09:00, për të dëshmuar në lidhje me dosjen “Toyota Yaris”. Dje Prokuroria e Krimeve të ...
Lega, hetim në kohë rekord nga prokuroria e Milanos mbi gossip-in rus: “Korrupsion ndërkombëtar”
Nuk humb kohë, prokurroria e Milanos, e cila transformon atë qe me një përkufizim të përsosur, Maria Elisabetta Casellati,e ka përcaktuar në Senat si "thashetheme gazetareske" në një hetim kundër ...
PROTESTË E DOMINUAR NGA DY ZONJA: CARLA BRUNI DHE PROKURORIA
Nga: L. Skiro/ Protesta politike e PD/ LSI që nisi në ora tetë të mbrëmjes, u perceptua si shumë e dominuarnga emocione të mëdha. Dy udhëheqësit kryesor të rrëmujës së fundit që ka zënë vend në...
Kush e nxori sekretin hetimor të përgjimeve? VOA nuk e përdori më, pse!
Pasi Zëri i Amerikës nuk i pranoi më përgjimet që ishin nxjerrë ilegalisht nga dosjet hetimore të Prokurorisë së Krimeve të Rënda në Tiranë, ato i rrëmbe një gazetar i ‘Bild’ që i përdori pa çarë ...
Lulzim Bashës i komunikohet akuza penale, por ai guxon të mbrohet ‘politikisht’. Sot u paraqit në Prokurorinë e Krimeve të Rënda
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është paraqitur këtë paradite në Prokurorinë e Tiranës, ku pritet të merret në pyetje për lobimin në SHBA me financime ruse. Bashes i eshte komunikuar...
Ristani pasi del nga Prokuria konfirmon ‘dy akuzat’, por ‘asnjë lidhje’ me to
‘’ Pastrim parash’ dhe ‘falsifikim dokumentacioni’, këto janë dy akuzat që rëndojnë ndaj Arben Ristanit, ish-Sekretar i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, për çështjen e kontratave të lobimit. Në...
Arben Ristani, i pandehur për ‘pastrim parash’ paraqitet në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Pritet Basha.
Ish-Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani është paraqitur mesditën e sotme në Prokurorinë e Tiranës, pas thirrjes së këtij institucioni për çështjen e kontratave të lobimit...
Prokuroria vendos shoqërim të detyrueshëm për Lulzim Bashën
  Prokuroria e Tiranës ka vendosur shoqërimin e detyrueshëm të kreut të PD-së Lulzim Basha pasi ai nuk ka shkruar në prokurori siç ishte thirrur pak ditë më parë për lobimin në Amerikë me ...
Basha dhe dy të tjerët e PD-së refuzojnë të paraqiten në Prokurori si ‘të pandehur’.
(Foto: Arkiv) Kryetari i PD, Lulzim Basha dhe dy drejtuesit e tjerë, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi, nuk janë paraqitur në Prokurorinë e Tiranës sipas kërkesës së saj që i shpall ’të pandehur ...
Faqja 1 prej 612345...E fundit »