Etiketa: is_tag

Ilir Meta firmos padinë për Kuvendin. Ai thotë: ”Iki nëse më shkarkon Kushtetuesja!”
Presidenti i Republikës Ilir Meta, në një dalje për mediat nga presidenca, ka bërë me dije se është gati padia për Kuvendin për falsifikim dokumentesh. "Do të dorëzojmë padinë për veprat penale...
Prokuroria kërkon riekspertim nga ekspertë italianë për plumbit që vrau Aleks Nikën!
Gazetari Arsen Rusta i Report Tv ka mësuar se prokuroria ka nisur verifikimin për deklaratat e bëra për këtë çështje mes Lulzim Bashës dhe Sali Berishës kohët e fundit. Gjithashtu Report Tv mës...
Berisha gati 3 orë në Prokurori: ‘Shëmtira më kryesore! Basha i lidhur me vrasës dhe fondamentalistë!’
“Shëmtira më kryesore, akti më i paimagjinueshëm, momenti më kriminal në historinë e 30 viteve, ishte Lulzim Basha i rrethuar nga një bandë vrasësish, trafikantësh e pengmarrësish”. Ish-kreu i ...
Pas 3 orë në Prokurori, Sali Berisha: ‘Lulzim Basha është i pabesë!’
Pas 2 orësh e 40 minuta, ish-kryeministri Sali Berisha ka lënë ambientet e prokurorisë së Tiranës, ku u mor në pyetje nga drejtuesja e akuzës Elisabeta Imeraj dhe prokurori Elio Mazreku. Sali B...
Sali Berisha paraqitet në Prokurori, do dëshmojë për protestën e 8 janarit
Ish-kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka mbërritur në Prokurorinë e Tiranës, ku do të japë dëshminë e tij mbi ngjarjet e ndodhura më 8 janar në oborrin e Partisë Demokratike, gjatë protest...
Sali Berisha për herë të dytë në Prokurori, herën e parë në 2015, dëshmoi kundër Metës, të cilin e akuzonte për planifikimin e dy vrasjeve
Nga: Adriatik Doçi/ Sali Berisha ka konfirmuar paraqitjen sot në Prokurorinë e Tiranës, për të dëshmuar për protestën e dhunshme të 8 janarit, frymëzuar dhe organizuar prej tij, për të marrë me...
Protesta e dhunshme e 8 janarit, Berisha sot në Prokurori
Ish kryeministri Sali Berisha është thirrur në Prokurorinë e Tiranës për t’u marrë në pyetje për protestën e thirrur prej tij më 8 janar. Ish lideri demokrat do të merret në pyetje këtë të enjt...
Lajm i Fundit/ Protesta në PD, Berisha e Basha përfundojnë në Prokurori.
Prokuroria do të thërrasë ish-kryeministrin Sali Berisha dhe kryedemokratin Lulzim Basha për të dëshmuar në lidhje me protestën e dhunshme të 8 janarit përpara selisë së PD-së. Sipas burimeve, ...
Kryeprokurorja e Tiranës: Dy përmbarues privat blenë të dhënat nga dy specialistë IT-je të Tatimeve dhe AKSHI-t
 Nga Klevis Hoxhaj/AP Kreu i Prokurorisë së Tiranës, Elisabeta Imeraj, ka zbuluar para mediave veprimtarinë dhe mekanizmin e nxjerrjes së të dhënave të 637 mijë e 138 tatimpaguesve, n...
Skandali me publikimin e pagave, 4 të arrestuar! Prokuroria: 2 specialistët e IT e Tatimeve i shitën të dhënat për 20 mijë lekë.
Katër persona janë arrestuar në lidhje me skandalin e publikimit të pagave dhe të dhënave personale të mbi 650 mijë qytetarëve. Në pranga përfunduan dy punonjës të IT te Drejtoria e Tatimeve, Andi...