Etiketa: is_tag

Prokuroria po heton Rinasin/ Sekuestrohen telefonat e tre kontrollorëve të arrestuar
Megjithëse disa prej tyre kanë deklaruar se u nxitën nga të dyshuarit Flora Ndreca, Armando Fezga dhe Muhin Mezini, prokuroria i ka vendosur nën hetim të 27 kontrollorët që duhet të ishin në d...
Prokuroria e Tiranës sekuestron disa milionë euro pasuri të familjarëve të Devi Kasmit
Prokuroria e Tiranës ka sekuestruar miliona euro pasuri të familjarëve të Devi Kasmit, i cili u vra në janar 2018 në Tiranë për prishje të pazareve të drogës. Familjarëve të Kasmit dhe gruas së ti...
Efektivi që qëlloi për vdekje Klodian Rashën/ Prokuroria mbyll dosjen: ‘Vrasje me dashje!’.
Prokuroria e Tiranës ka konkretizuar akuzën për efektivin e policisë Nevaldo Hajdaraj i cili vrau Klodjan Rashën në orët e para të mëngjesit të datës 8 dhjetor. “Vrasje me dashje” ka vendosur o...
Prokuroria reagon mbi vrasjen e Klodian Rashës: ‘S’ka pasur përdorim dhune ndaj tij!’
Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë ka reaguar ditën e sotme në lidhje me vrasjen e Klodian Rashës.  Në lidhje me pretendimet për konflikt fizik dhe keqtrajtim të viktimës, prokuror...
zyrtarët e lartë nuk shkojnë prapa hekurave para se të shkojnë gjykatës e prokurorë.
Kryeministri Edi Rama në konferencën për luftën kundër korrupsionit ka theksuar se nuk duhen krijuar iluzione me punën e SPAK dhe organeve të tjera të reja të Drejtësisë. Pa u ndëshkuar gjyqt...
Dosja hetimore mbi Bashën niset për në Gjykatë, por fati i të pandehurit mbetet stand-by.
-Dosja e përfundoi afatin sot, në 12 dhjetor. Por në dosje është hequr akuza më e rëndësishme për ‘pastrim parash në procesin e lobimit me financa ruse. Sidoqoftë, asgjë nuk ëhstë vendimtare. Gjyk...
Pas datës 19 dhjetor nuk do të ketë më Prokurori të Krimeve të Rënda
Prokuroria e Krimeve të Rënda nuk do të ekzistojë më pas datës 19 Dhjetor 2019 kur nis edhe ngritja e Prokurorisë së Posaçme. Këshilli i Lartë i Prokurorisë është mbledhur sot në orën 12:00, ku...
Prokuroria kërkon një vit e gjysmë burg për ish- deputetin Ervin Salijanji, e të tjerët…
Prokuroria ka kërkuar sot 1 vit e 6 muaj burg për ish-deputetin e PD-së Ervin Salianji, dënim që konvertohet në 3 vite shërbim prove sa i takon akuzave për çështjen ‘Babalaja’, ku vëllai i ish-min...
Presidenti Meta në Prokurori për shpjegime mbi padinë ndaj Dvoranit. Nëse padia del ‘fake’, atëherë presidenti kallëzohet penalisht.
Koment/ Presidenti i Republikës Ilir Meta dëshmon në Prokurorinë e Tiranës për kreun e KED Ardian Dvorani. Në orën 12:09 Presidenti ka mbërritur në Prokurori për të dhënë dëshminë e tij, i shoq...
Durrës- Tiranë: Prokuroria nis hetimet pas tragjedisë: ‘Ndërtime pa leje dhe shpërdorim detyre’.
Prokuroria e Durrësit njoftoi këtë të hënë se ka regjistruar procedim penal pas tërmetit të 26 Nëntorit, që shkaktoi 51 viktima e qindra të plagosur, si pasojë e shembjes së disa ndërtesave. Dy jan...