Etiketa: is_tag

Prokuroria e Tiranës zbarkon në zyrat e AKSHI-t, merr të gjithë informacionin e lëvizjeve në sistem
Prokuroria e Tiranës zbarkon në zyrat e Agjencisë Kombëtarë të Shërbimit të Informacionit për hetimet e skandalit të publikimit të listës së pagave. Prokurorët kanë marrë të gjithë informacioni...
Publikohen pagat e 630.000 personave! Prokuroria nis hetimin kush i nxori të dhënat personale
Të dhënat personale nuk janë më personale!  Numri i kartës së identitetit dhe të ardhurat e shtetasve shqiptarë dhe shumë shtetasve te huaj që punojnë në Shqipëri, gjenden në dorën e kujtdo,  p...
PD depoziton në SPAK padinë për energjinë
Partia Demokratike ka depozituar në Prokurorinë e Posaçme (SPAK) padinë për menaxhimin e krizës së energjisë nga Qeveria shqiptare. Dy nënkryetarët e PD-së, Jorida Tabaku dhe Enkejd Alibeaj u s...
BKH nis sekuestrimin e dosjeve në Prokurorinë e Gjirokastrës
Hetuesit e Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë nisur punën me një operacion të parë të kryer në Prokurorinë e Gjirokastrës. Mësohet se me urdhër të prokurorëve specialë, hetuesit e BKH-së kanë zbarku...
As prokurori Besim Hajdarmatajt nuk mund të qëndrojë në KPA, përfaqësuesi i ONM, Jacobs: ‘Hetues që nuk heton,turp!’
Përfaqësuesi i Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, Theo Jacobs, u tregua i ashpër me ish-drejtuesin e Prokurorisë për Krime të Rënda, Besim Hajdarmataj, i cili sot u përballë me apelin e vett...
Merrte para për të favorizuar kriminelët/ Arrestohet kryeprokurori i Kukësit, Edmond Karriqi
Përgjime të Prokurorisë Speciale kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar kjanë çuar në arrestimin e drejtuesit të prokurorisë së Kukësit Edmond Karriqi. Prokurori akuzohet si i përfshirë në k...
Arrestimi i prokurorit të Sarandës/ Lidhja me Enkelda Hoxhën, detajet nga goditja e SPAK
Me kërkesë të SPAK ditën e sotme është arrestuar prokurori i Sarandës Sali Hasa. Të arrestuar janë edhe një oficer i policisë gjyqësore dhe disa persona të tjerë Gazetarja Anila Hoxha dha...
Prokuroria: Kryetari i Bashkisë Mallakastër, Qerim Ismailaj i dënuar në Greqi me 3 vite burg. U denoncua nga PD sepse falsifikoi formularin e dekriminalizimit
Kryetari i Bashkisë Mallakastër Qerim Ismailaj rezulton i dënuar në mungesë në Greqi me 3 vite burg për përleshje dhe rrahje me persona të tjerë. Kjo ishte përgjigja që Prokuroria e Përgjithshme i...
Krimet zgjedhore/ 23 kallëzime në SPAK! 11 persona nën hetim, 3 prej tyre ‘arrest me burg’
Prokuroria e Përgjithshme ka prezantuar bilancin e çështjeve që janë në hetim, dërguar për gjykim apo që nuk janë pranuar për hetim në lidhje me vepra penale që kanë lidhje me zgjedhjet. “Aktua...
Thirrja shokuese ‘për armatosje’ që nxit dhunë, hetohet në gjendje të lirë Xhelal Mziu
Është proceduar penalisht në gjendje të lirë për veprën penale "Thirrjet për armatosje ose marrje të padrejtë të komandës", kandidatit për deputet i PD-së Xhelal Mziu. Mziu gjatë një takimi ele...