Etiketa: ps

PS ‘tërhiqet’ nga drafti fillestar/ Zbardhen propozimet e reja të PS-së për ndryshimet në Kodin Zgjedhor
PS ka propozuar sot në Komisionin e Ligjeve ndryshimet e saj në draftin për Kodin Zgjedhor. PS argumenton se propozimet e paraqitura sot në Komisionin e Ligjeve, ndryshimet e bëra në draftin ...
Rama ‘kthen kohën’ në PS, uron ditëlindjen e Fatos Nanos: ‘Jemi si dy pilotë të një makine’.
  Nga Edi Rama FATOS NANO u gjend në krye kur armata e shpartalluar komuniste kryente funeralin e Partisë së Punës në mes të shkretëtirës, me flamurin e rreckosur të diktaturës së prole...
Rama: Shqiptarët nuk kanë një alternativë më të mirë se unë dhe PS. Populli pret më shumë nga ne dhe pret asgjë nga ata’ edhjet do fitonim
Kryeministri Edi Rama menjëherë pas mbledhjes së grupit parlamentar, në një fjalë para deputetëve, tha se PS dhe ai është sot alternativa më mirë që kanë shqiptarët. Ai ka bërë krahasimin me op...
Zgjedhjet e 2021/Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së.
Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të tillë, por edhe për nga rëndësia, ku pritet të varen fatet politike të çdo kahu....
PS u tërhoq nga shkarkimi i presidentit/ Opozita e re largohet nga Komisioni: Vazhdoni pazaret me Metën
Opozita parlamentare nuk ka rënë dakord me maxhorancën, e cila ka hequr dorë nga shkarkimi i presidentit Ilir Meta, duke braktisur mbledhjen e Komisonit Hetimor. Opozita i cilësoi këto qëndrime...
Sot PS 29 vjet. Rama uron me video dhe laitmotivin ‘Nëse doni ta provoni, shkoni deri në fund!’
Kryeministri Edi Rama ka uruar 29- vjetorin e Partisë Socialiste me një video për historikun e saj. Rama shkruan se PS është forca më e madhe politike në vend, e cila ka pasur shkëlqim e rëni...
PS i do zgjedhjet më 9 maj/ Sugjerimi për presidentin, i cili do shpallë ditën e votimeve
Megjithëse presidenti Ilir Meta nuk e ka në plan të konsultohet me partitë politike për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, kjo nuk i ka stepur socialistët të shpallin preferencën e tyre për nj...
Orët e fundit, ende nuk ka fund Reforma Zgjedhore. Media thotë se një përfaqësues amerikan po bisedon veçmas me PS dhe PD
Këshilli Politik është mbledhur për të diskutuar çështjet e mbetura pezull të reformës zgjedhore. Ato janë disa dhe nuk është e qartë, nëse do të ketë kohë për të arritur sonte një dakordësi. M...
COVID-19/ 4 deputetë mjekë të PS i përgjigjen thirrjes pë të shërbyer të sëmurët.
4 deputet të Partisë Socialistë kanë aplikuar për të shërbyer si mjekë në këtë periudhë të vështirë që po kalon Shqipëri në luftën kundër përhapjes së koronavirusit.  Mësohet se deputetet jan...
Gjykata mbylli dosjen e Bashës. Reagon PS: ‘Kjo nuk është çështje vetëm e Drejtësisë shqiptare”.
Pas vendimit të Gjykatës së Tiranës e cila mbylli dosjen ndaj Lulzim Bashës ka reaguar numri dy i Partisë Socialiste,  Taulant Balla. Ai thotë se kjo dosje nuk mund të mbyllet dhe kërkon hetim KLG...
Faqja 10 prej 19« E para...89101112...E fundit »