Etiketa: rama

Një luftë e paqenë e sajuar mbi gënjeshtrën; Serbi- Shqipëri?!
  (FOTO: Rama dhe Vucic në Beograd)/ Nga Laert Skiro/ Në fakt nuk po kuptohet asgjë. Ose më mirë të thuash çdo gjë është e qartë, Serbia bën sikur do të ketë konflikt me qeverinë e S...
Kryeministri firmos shkarkimin e Elvis Roshit. VIDEO
(FOTO: Kryetari i Bashkisë së Kavaj, Elvis Roshi dhe dëshmitë e pastërtisë)/ Menjëherë pas vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për heqjen e mandatit të kryetarit të Bashkisë së Kavajës...
Vërtiten në avullin e luksit, por nuk tregojnë ku është sauna.
  (FOTO: Një ambient në zyrën e Kryeministrit)/ Nga Laert Skiro/ Sigurisht, gjithë kjo që po thuhet, nuk është pa gjë. Mund të jetë përrallë, por kurrë akuza ndaj qeverive nuk është ...
New York Times shkruan për atë që Edi Rama tha për Trump-in në Klan Kosova (VIDEO
  Deklarata e Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhënë për Klan Kosovën, se nëse zgjedhet kandidati republikan, Donald Trump, President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, atëherë kjo n...
Babai i kryeministrit paska një dosje sekrete në Moskë/ Dëshmia e ish- kryeministrit
  Nga: Veritas.com.al/ Kryeministri Rama gjeti hapësirë televizive në Top Channel- një  media që e shërben vazhdimisht, që të thotë se “mund të shkojë për një takim me presidentin Rus, ...
Profesor Et’hem Ruka shkruan një letër: “Unë hajduti i pikturave të Ramës!”
Duket si titull libri ose filmi, por në fakt është veç një letër publike që ka shkruar Prof. Et’hem Ruka, ish deputet i PS dhe ministër i Arsimit në qeverinë Nano ku ishte ministër edhe Edi Rama. ...
Eriola Pirra në “Marian Goodman Gallery” New York zbulon autokratin prapa piktorit Rama
  Nga Galeria  e famshme e Artit në New York, “Marian Goodman Gallery”, është shpërndarë një video- lajm mbi konferencën e Shtypit të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama , me rastin e ek...
Duket se ka dështuar ekspozita e Ramës në Shtetet e Bashkuara
(FOTO: Pamje  nga salloni me vizitorë i Ekspozitës së Ramës në New York) Kryeministri Rama njoftoi publikun se po shkonte në Shtetet e Bashkuara të Amerikës “për të hapur” ekspozitën e tij pers...
VIDEO: Çfarë ka thënë Rama. “Trump- rrezik për Shtetet e Bashkuara!”.
  Pasi kryeministri i Shqipërisë habiti Amerikën dhe vetë gazetarin Quest të CNN, kur i tha se “Amerika nuk duhet të zgjedhë Trump si president”, dhe se “Shqipëria rishikon marrëdhëniet me...
Kosova nuk ka nevojë për ndihmën e Ramës në marrëdhëniet me Serbinë
  Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë në një prononcim për televizionin ART në Maqedoni se Kosova "nuk ka nevojë për mbështetjen" e Tiranës në dialogun me Serbinë. Enve...
Faqja 128 prej 130« E para...102030...126127128129130