Etiketa: is_tag

Meta kërcënon Ramën dhe Bashën: Do të përfundojnë si Musolini me dashnoren e tij Klareta (Të ekzekutuar)!
I ashpër ishte kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, kur u pyet sot për mundësinë e largimit nga politika pas miratimit të ligjeve për verifikimin e politikanëve si spiunë. Ai kërcënoi Kryemins...
Rama në Izrael organizon ‘Natën e Nderit’ për shqiptarët atje! “Shpëtimi i hebrenjve, pjesë e ‘thesarit’ tonë kombëtar”, tha Rama
Në mbyllje të vizitës së tij dyditore në Jerusalem, Kryeministri Rama mori pjesë në aktivitetin “Nata e Nderit”, organizuar në emër të të gjithë shqiptarëve, nga izraelitët. Rama tha se historia e b...
Rama pritet nga kryeministri i Izraelit, në fokus të bisedimeve bashkëpunimi dypalësh në sigurinë kibernetike
Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto gjatë takimit që ai zhvillloi sot me homologun e tij në Izrael, Yair Lapi. Rama krahas fotove të publikuara në Facebook shkruan se ka biseduar me kr...
Hapet rruga e dosjeve/ Rama në Kuvend: Të gjithë e dimë pse jemi këtu, nuk doni ju ta dini kush është I.M?
I hapet rrugë verifikimit të të gjithë të dyshuarve si ish bashkëpunëtor të Sigurimit të Shtetit. Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar me 94 vota pro dhe 1 abstenim propozimin e Partisë Socialiste për...
“Palo opozita e zhytur në thesin e rublave”, Rama: Nuk është faji i ndërkombëtarëve që shohin me dyshim amnistinë fiskale
  Mbi dyshimet e ndërkombëtarëve për nismën e amnistisë fiskale, Rama u shpreh se është faji i një të djathte rublash, duke nënkuptuar këtu Berishën, që parterët kanë shqetësimet e tyre për ec...
Rama paralajmëron vendosjen e fashës për energjinë në nëntor.
Kryeministri Rama foli këtë të martë për krizën energjetike, duke e quajtur atë “luftë dhe jo një lojë”. Rama bëri thirrje për kursim të energjisë. Ndërkohë, ai paralajmëroi vendosjen e fashës...
Rama: Veprimet e opozitës së rublave mbajnë erë. “Ajo çka dimë, nuk është e gjitha”.
Kryeministri Edi Rama akuzoi edhe një herë opozitën për lidhje me Rusinë, ndërsa quajti diktator presidentin rus, Vladimir Putin. Pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste, Rama parala...
Rama në Kongresin e PES, Berlin: Do të kemi sulme të tjera kibernetike, Europës i duhet një sistem i përbashkët për sigurinë
Kryeministri Edi Rama bëri thirrje për një sistem të përbashkët mbrojtjeje të kontinentit europian për çështjet e sigurisë kibernetike. Gjatë fjalës së tij në kongresin e Partive Socialiste Eu...
Rama: Opozita e rublave, e zhytur thellë në thesin e parave ruse
Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në Twitter, akuzoi opozitën se “është e zhytur shumë më thellë se sa duket në thesin e parave ruse“. “Rublat vaz...
“Fjalimi i Ramës në KiE ndër fjalimet më të fuqishme në krejt historinë e ligjërimit politik shqiptar”, thotë Latifi
Filozofi dhe komentatori politik, Blerim Latifi, fjalimin e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama në Këshillin e Evropës e ka konsideruar si një nga më të fuqishmit në hitori të ligjërimit politik...