Etiketa: is_tag

“Me Saliun s’kemi punë’/ Rama: ‘Nëse e zgjidhni në krye të PD, ndërpresim marrëdhëniet!’
PS nuk do të negociojë me Berishën për Presidentin e ri, e madje nëse PD e zgjedh në krye të saj, do të ndërpresë cdo marrëdhënie me të. Deklarata vjen nga kryeministri Edi Rama në seancë plenar...
Uji i pijshëm do të zgjidhet brenda vitit 2022, deklaron Rama
Në vitin 2022 do të zgjidhet problemi i ujit të pijshëm në Shqipëri. Kështu premtoi kryeministri Edi Rama gjatë inspektimit të kantierit të ujit në Korçë dhe e gjithë zona do të furnizohet me u...
Shqipëria, i vetmi vend në botë ku dekorohen të vdekurit
 Kryeministri Edi Rama, gjatë mbledhjes së Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste (PS) për zgjedhjen e emrit për postin e presidentit të Shqipërisë, ka vënë në dukje sasinë e shumtë të dek...
Rama: Meta ishte një zgjedhje me detyrim si president
Deputetët socialistë hodhën sot në kuti zarfet me tre emra për presidentin e ri. Në mbledhjen e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama theksoi disa herë në krye të shtetit...
Presidenti i ri, Rama: Nuk duam një figurë të ngjyrosur tërësisht politikisht
Kryeministri Edi Rama tha se presidenti i ri i vendit nuk duhet të jetë një figurë e ngjyrosur politikisht. ‘Sot jemi përballë një sfide shumë të madhe. Nuk duam një figurë të ngjyrosur tërësis...
Rama në Azerbajxhan: Mes dy vendeve do të punojmë për gazifikimin e Shqipërisë!
Kryeministri Edi Rama, i cili kreu një vizitë zyrtare në Zaerbajxhan, ka thënë se mes dy vendeve do të punohet për gazifikimin e Shqipërisë.  Në një deklaratë në Azerbajxhan, Rama u shpreh se eksp...
Kryeministri Rama mbërrin në Azerbajxhan, pritet nga zyrtarë të lartë
 Kryeministri Edi Rama ka mbërritur këtë të enjte në Azerbajxhan, ku është pritur nga zëvendëskryeministri Shahin Mustafayev, zëvendësministri i Punëve të Jashtme Khalaf Khalafov dhe zyrtarë...
Rama në Berlin! Kancelari Scholz ‘do të angazhohet personalisht për nisjen sa më parë të negaciatave mes Shqipërisë dhe BE’.
Pas takimit kokë më kokë në Berlin kryeministri Rama ka marrë premtimin e kancelarit gjerman Olaf Scholz se do të angazhohet personalisht për nisjen sa më parë të negaciatave mes Shqipërisë dhe BE...
Rama në Europë për afrimin me BE/ Gjermania: ‘Negociatat me Shqipërinë të hapen direkt pas zgjedhjeve në Francë!’
Kryeministri Rama ndodhet në Berlin dhe në takimin me homologun Olaf Scholz pritet të kërkojë hapjen e negociatave Shqipëri-BE. Kryetari i Komiteti të BE-së në Bundestagun gjerman, Anton Hofreiter...
Rreshtimi i Serbisë përsëri me Perëndimin është lajm i mirë për rajonin, thotë Rama
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se rreshtimi i Serbisë krah Perëndimit është lajm i mirë për rajonin. Reagimi i kreut të qeverisë shqiptare në Twitter erdhi pas pezul...