Etiketa: is_tag

Anëtarësimi në BE, Rama me Varhelyin: Edhe pse Greqia na bllokoi, ne nuk humbëm kohë
Edi Rama: Dua të shtoj diçka asaj që tha komisioneri që ka të bëjë me thelbin, jo me procedurat. Ne vazhdojmë të punojmë çdo ditë me komisionin, si të ishim duke negociuar gjithkça që duhej negociuar ...
“Rajoni, larg duarve të Rusisë”, Rama: Armë për Ukrainën? Të gjithë i thanë ‘Po’ propozimit të Zelenesky
Rama: Dje patën një samit shumë të mirë, por edhe zhvilluam diskutime të mira. Ai samit tregoi dicka që është e rëndësishme që të gjithë ishin këtu, Rajoni ishte larg duarve të Rusisë dhe ishte kë...
Samitin BE-Ballkani Perëndimor/ Rama për Planin e Rritjes: Ambicia jonë të aplikojmë në qershor në zonën euro!
Në samitin e Ballkanit Perëndimor me BE-në për Planin e ri të Rrijtes, që po zhvillohet sot në Tiranë, kryeministri Edi Rama shpalosi ambicien e Shqipërisë për të qenë gati në qershor për të aplik...
Samiti BE-Ballkani Perëndimor/ Rama: Kurti mungon për arsye objektive
Këtë të enjte, në Tiranë po zhvillohet Samiti BE-Ballkani Perëndimor për Planin e Ri të Rritjes. Nga Kosova, nuk merr pjesë kryeministri Albin Kurti. Gjatë mbarimit të fjalës publike për mediat...
“Lufta mund të ndodhë, nuk duhet të luajmë me zjarrin”, Rama: Ka një rrezik të qartë dhe real për Ballkanin Perëndimor
Kryeministri Edi Rama tha se në Ballkanin Perëndimor ka një rrezik real nga agresioni rus. Kreu i qeverisë nënvizoi në një konferencë të përbashkët me presidentin Volodymyr Zelensky në samitin ...
Zelensky në Samitin për Ukrainën në Tiranë, bashkë me Ramën pret delegacionet. Mbërrin presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç
Mbahet këtë të mërkurë në Tiranë samiti për Ukrainën. I pranishëm do të jetë edhe presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, i cili mbërriti në kryeqytet në orët e vona të mbrëmjes të së martës. Ai ...
“Prodhim i përbashkët i armëve Shqipëri-Ukrainë”, Zelensky zbardh bisedën me Ramën
Prodhim i përbashkët i armëve mes Shqipërisë dhe Ukrainës është diskutuar gjatë takimit të kryeministrit Edi Rama me presidentin ukrainas Volodomir Zelensky. Përmes një statusi në rrjetet sociale ...
Zelensky mbërrin në Samitin për Ukrainën në Tiranë, bashkë me Ramën pret delegacionet pjesëmarrëse
Mbahet këtë të mërkurë në Tiranë samiti për Ukrainën. I pranishëm do të jetë edhe presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, i cili mbërriti në kryeqytet në orët e vona të mbrëmjes të së martës. Ai ...
Zelensky mbërrin në Samitin për Ukrainën në Tiranë, bashkë me Ramën pret delegacionet pjesëmarrëse
Mbahet këtë të mërkurë në Tiranë samiti për Ukrainën. I pranishëm do të jetë edhe presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, i cili mbërriti në kryeqytet në orët e vona të mbrëmjes të së martës. Ai ...
Samiti për Ukrainën në Tiranë/ Zelensky në Tiranë i akordon Ramës dekoratën e lartë.
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky i ka dhënë një dekoratë kryeministrit Edi Rama, gjatë vizitës së tij në Tiranë. Zelensky i dorëzoi Ramës Urdhërin e Princit Jaroslav i Urti, për kontri...