Etiketa: is_tag

Von der Leyen: “I dashur Edi, urime për hapjen e negociatave. Ky është suksesi juaj!’
Presidentja e Komisionit Europian, Usrsula Von Der Leyen, në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama dhe homologun e tij mqedonas, Dimitar Kovacevski, e cilësoi një moment h...
Sot ditë historike/ Hapen negociatat Shqipëri – BE, Rama në Bruksel: Ja dy kapitujt e parë…
Sot, 19 korrik 2022, është një ditë e shënuar e historisë së Shqipërisë e cila hedh një hap të sigurt drejt anëtarësimit në Bashkimin Europian. Delegacioni shqiptar i përbërë nga 25 anëtarë që ...
PS nis betejën për lirimin e Hashim Thaçit, zbulohet lëvizja e papritur e Ramës…
Një muaj pas vizitës së Qeverisë së Shqipërisë në Kosovë, kryeministri Edi Rama sot ka nisur një fushatë që do të përfshijë Uashingtonin, Parisin e Berlinin për ta dokumentuar se UÇK është e pastër ...
“I duruari, i fituari”/ Rama komenton “PO-në” nga BE për Shqipërinë, tani duhet…
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë një interviste per mediat gjermane ka përshkruar si të “pashtershëm” durimin e shqiptarë për të aderuar në Bashkimin Europian, si pjesë integrale e kontin...
Nesër, çelja e negociatave Shqipëri-BE. Rama kryeson delegacionin prej 25 anëtarësh!
Delegacioni i Shqipërisë në Konferencën e parë Ndërqeveritare Shqipëri-BE do të përbehet nga 25 figura të qeverisë e të administratës që janë kyç në procesin e integrimit. Delegacioni do të kryeso...
Ambasadori i Gjermanisë dhe ai i Francës tregojnë pse bojkotuan fjalën e Ramës
Ambasada e Gjermanisë dhe Francës në vendin tonë ka reaguar për Ora News lidhur me bojkotimin e e fjalës së kryeministrit Rama nga ambasadorët Zingraf dhe Barsacq në takimin për aministinë fiskale...
Amnistia Fiskale/ Rama: Ne do ta bëjmë këtë ligj, është menduar që në ditën e parë të qeverisë !
Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me një grup përfaqësuesish të bizneseve mbi amnistinë fiskale. Ai iu është përgjigjur reagimeve nga ndërkombëtarët sa i përket qëndrimit të tyre për kët...
Rama dhe Varhelyi në Bypassin e Vlorës: Nëse s’miratohet plani francez në Shkup, të nesërmen ndahemi!
  (Foto: Oliver Varhelyi me kryeministrin Rama) Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, Oliver Varhelyi ka vizituar bashkë me kryeministrin Edi Rama By pas...
Stoltenberg: Shqipëria ndihmon në ndalimin e agresionit ndaj secilit
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, deklaroi se e vlerëson rolin e Shqipërisë në stabilitetin e rajonit apo përmes ndihmës humanitare ndaj Ukrainës.  Lajmi u bë i d...
Rama vlerëson gatishmërinë e NATO-s: ‘Një bazë detare e teknologjisë së fundit i bën nder situatës së vështirë që kalon bota’.
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë fjalës së tij në takim me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg vlerësoi gatishmërinë e aleancës për të vënë në funksion një bazë detare ...