Etiketa: is_tag

Rama kërkon nga Lajçak për bisedimet Kosovë- Serbi: Ok, por jo të zgjaten. Mos rrezikojmë një Donbas të dytë
  Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për situatën në Kosovë pas takimit të zhvilluar mes të dërguarit të BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak me zëvendës kryeministrin e Kosovës Besnik Bis...
Nis vizita e liderëve rajonalë në Tiranë, Rama pret në “Vilën 30” homologen serbe dhe homologen boshnjake
Ka nisur mbërritja e disa prej liderëve të Ballkanit në “Vila 30”, aty ku do të zhvillohet takimi joformal në kryeqytetin tonë. Ndër të parët që ka mbërritur në takim, është kryeministrja e Serbis...
Samiti në Tiranë/ Bislimi i Kosovës nuk pranohet si ‘i pa përshtatshëm me protokollin’.
Edi Rama vijon përpjekjet paraprake për të mirëpritur në tetor në Tiranë takimin e radhës së Procesit të Berlinit. Pas turit dy ditor në gjithë rajonin, kryeministri shqiptar ka ftuar liderët e Ba...
Samitin e Berlinit/ Rama pret liderët e rajonit dhe Varhelyi nga BE, në një takim informal
Kryeministri Edi Rama do të presë këtë të hënë në një takim informal liderët e Ballkanit Perëndimor. I pranishëm pritet të jetë edhe komisionari i BE-së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varheyli. ...
Rama pret nesër liderët e Rajonit dhe komisionerin e BE-së për Zgjerimin, Kurti nuk ka konfirmuar pjesëmarrjen
Edi Rama vijon përpjekjet paraprake për të mirëpritur në tetor në Tiranë takimin e radhës së Procesit të Berlinit. Pas turit dy ditor në gjithë rajonin, kryeministri shqiptar ka ftuar liderët e...
Kuvendi heq imunitetin e deputetit Ben Ahmetaj, reagon Ram: Do të flas në ora 18.30…
Edi Rama, me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka bërë të ditur se do të reagoi në 18:30 të së premtes në lidhje me votimin e parlamentit që i hapi rrugë arrestimit të Ahmetajt. “Pasdite n...
Edi Rama reagon sërish për dhunën në Kuvendin e Kosovës: “Më mbytën se mbrojta Kurtin”.
Kreu i qeverisë Edi Rama, ka reaguar sërish në lidhje me dhunën në Kuvendin e Kosovës, ku opozita ‘sulmoi’ Albin Kurti. Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, Rama shkruan se miqtë nga Ko...
Dhuna në Kuvendin e Kosovës, reagon kryeministri Rama
Kreu i qeverisë Edi Rama ka reaguar pas përplasjeve fizike që ndodhën këtë të enjte në Kuvendin e Kosovës. Në një postim në Twitter Rama shkruan: “Të mos jesh dakord me kryeministrin është demo...
Video e komike e NATO-s e ndarë nga kryeministri/ Nga Macron e Biden deri te Rama me automatik në dorë
Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama ka ndarë në “facebook”  një video komike nga Samiti i NATO-s  ku shfaqen të gjithë liderët me vitin kur shteti i cili drejton është anëtarësuar në Aleancë....
Rama: E rrezikshme çfarë po ndodh në veri të Kosovës, mund të bëhet vatër zjarri
Kryeministri Edi Rama shprehet i shqetësuar për tensionet në veri të Kosovës. Gjatë një bashkëbisedimi me Eksperten e Qendrës Europiane të Këshillit të Atlantikut, Rachel Rizzo në samitin e NAT...