Etiketa: rama

Soft News: Meta thotë se nuk ka qenë kurrë shofer i Ramës.
lir Meta, presidenti i zgjedhur i Republikës, nga studio e emisionit “Debati ne Channel One” e Roland Qafokut, ka ironizuar me batuten e kryeministrit Edi Rama se PS e do timonin per vete qe te qe...
Ilir Meta në ‘Channel One’: Ju dëshmoj komplotin e Ramës për të zhdukur PD-në
Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka zbuluar prapaskenat se çfarë ndodhi një vit më parë me rekomandimet e Komisionit të Venecias për reformën në drejtësi. I ftuar në emisionin “Debati në Channel One”...
Një bejte, dy gishta dhe një veladon e nxjerrin Ramën tutje… Po ne që i shkojmë pas?!
Nga Astrit Patozi/ Megjithëse nuk e fsheh se më pëlqen humori dhe ata që e përdorin mirë batutën në ligjërimin politik, nuk mund të rri pa e thënë se ka një gjë të madhe që nuk shkon në këtë fushat...
Edi Rama dekonsipron ‘sekretin e zgjedhjeve”
Ka disa ditë që njerëzit kanë 'kapur' në ajër se fushata elektorale po zhvillohet me paracaktim fitimtarësh. Prej ditësh flitet se pas datës 25 qershor do të ketë një koalicion me bazë të gjërë me...
Edi Rama: Kujdes, po ju mashtrojnë, japin tezat e Maturës kundrejt votës.
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmeve se mëngjesin e sotëm kanë nisur shpërndarja e tezave të maturës kundrejt votave të zgjedhjeve të 25 qershorit. Duke folur nga Poliçani, Rama tha se ...
Rama: Jo bashkëqeverisje me PD!
Kryeministri Edi Rama përmes komunikimit të zakonshëm javor, në “Facebook”, iu kërkoi votuesve një mandat të fortë, për të qeverisur i vetëm pas 25 qershorit, si e vetmja mënyrë për të realizuar n...
Dy gazeta shkruajnë se Maliqi i PD ‘është shitur’ me 300 mijë 300 mijë dollarë.
  Gazeta Panorama ka shkruar sot se ‘sekserja për shitjen e Maliqit ka qenë një vajzë” Lajmin e ka velur nga gazeta “RD” e cila i ka shpallur edhe emrin kësaj vajze ‘misterioze’ . Pazari...
Noka dhe Rama: Vettingu, OMN dhe Totozani me dy standarde
Flamur Noka dhe Luan Rama, anëtarët e Komisionit të posaçëm për ‘vettingun’, kanë akuzuar Avokatin e Popullit në largim Igli Totozani, se ka zbatuar 2 standarde me listën e kandidatëve për organet...
Shkarkimet në administratë nga ministrat PD; Rama reagon për herë të parë
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas shkarkimeve të punonjësve në administratën shtetërore si në Tatime, Shëndetësi dhe Arsim. Shkarkimet janë kryer me urdhër të ministrave përkat...
Edi Rama i kërkon dibranit besën për votën. VIDEO/
Kryeministri Edi Rama ka ndenjur gjatë në Dibër, ku është takuar me banorë, fermerë dhe qytetarët, duke iu kërkuar votën. Por situatën më të vështirë duket se e ka pasur me një burrw nw moshw, i c...
Faqja 130 prej 139« E para...102030...128129130131132...E fundit »