Etiketa: rama

Rama kërkon datë dhe orë për takim. Basha cakton vendin dhe kohën- të hapur.
Kreu i PS-së dhe njëkohësisht edhe kryeministri, Edi Rama ka shkruar sërish në Facebook në lidhje me negociatat që pritet të nisin për qeverinë teknike. Ai thotë se ka “3 ditë që pret për vendin d...
Orë pas ore me krizën/ Kriza e koalicionit hyn në Kuvend, Rama akuzon Metën për “ryshfete”.
Kreu i PS-së dhe bashkëkryetari i koalicionit qeverisës, Edi Rama ka sulmuar ashpër kreun e LSI-së dhe Kuvendit, Ilir Meta. Duke folur në sallën e parlamentit, Rama ka hedhur akuza ndaj Metës, ...
Kryeministri Rama vjen te pika: Një palë nuk bën punë, duhen të gjithë për shtetin!
Kryeministri Edi Rama sot ka ndryshuar krejt tonet edhe kuptimin e fjalëve. I pranishëm në aktivitetin e organizuar për inaugurimin e ambienteve të rikonstruktuara të shkollës “Luigj Gurakuqi” ...
TRITAN SHEHU: TEATRALITET PER TE MASKUAR DESHTIMIN E “SHËDETËSISË FALAS”!
Marrë nga Facebook/ Dje Zoti Rama kërkoi te “trukojë” kolapsin e politikave te tij shëndetësore me disa foto e imazhe te qendrës se sterilizimit dhe instrumenteve kirurgjikale!! Se pari Qend...
Maxhoranca nuk ka më derë; kryeministri trokiti sot për herë të fundit
Nga: Veritas.com.al/ Sot kryeministri Edi Rama ka trokitur q në mëngjes në derën e aleatit Ilir Meta- kryetar i LSI në koalicion dhe kryetar i Kuvendit. Akoma nuk kishte mbaruar jehona e një da...
Sot dëshmohet nëse Lu e Arvizu mund të jenë miq “për kokë” të kryeministrit Rama
Nga: L. Skiro/ (FOTO: Zoti Lu, zoti Rama dhe zoti Arvizu në moment hareje. Foto Arkiv)  Që në mëngjes sot, rreth orës nëntë, kryeministri Edi Rama, ka hapur derën e zyrës për dy diplomatët n...
Kryeministri Rama flet për “legalizimin e kanabisit” nesër.
Në një intervistë të gjatë dhënë për nga gazetarin Enver Robelli,në Kosovë, kryeministri  Rama është shprehur se qeveria si prioritet ka vënien në kontroll të kultivimit të drogës si fillim dhe pa...
Mos prit 18-ën e tretë, i bën thirrje Berisha Ramës
Me atë që tha sot Sali Berisha, lider i Partisë Demokratike për shume vjet, paralajmëroi qeverinë Rama që të mos presë nga 18-a në 18. 18-a e dytë pas shkurtit kaloi. Ai e porosit që të mos presë ...
Lulzim Basha i kujton kryeministrit Rama si “përfundoi Duçja”.
Që nga Çadra e Lirisë, mes protestuesve, kryetari i Opozitës Lulzm Basha ka folur me referenca historike ndaj qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama. Zoti Basha ka marrë në “dorë” një betim të fun...
Deputetja akuzon Ramën për “libido latente” ndaj Vuçic.
Për të gjithë ata që nuk e  dinë se çfarë është “libido latente”, po ua shpjegoj- ka thënë deputetja Arbjola Halimi. Ajo ka shpjeguar si mjeke se “libido latente” do të thotë dëshirë seksuale, që ...
Faqja 144 prej 149« E para...102030...142143144145146...E fundit »