Etiketa: rama

Rama në Skoci për konferencën e OKB mbi klimën, takohet me Boris Johnson
Kryeministri Edi Rama  ndodhet në Skoci, për konferencën e OKB mbi ndryshimet klimatike COP26. Rama ka publikuar një video, ku shihet se është pritur nga kryeministri i Britanisë Boris Johson, ...
Qeveria do të marrë në përgjegjësi sektorin e Ujësjellësit/ Kryeminsitri Rama
Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se qeveria do të marrë në përgjegjësi sektorin e ujësjellës-kanalizimeve, për ta ndryshuar situatën që ai e quajti “hemorragji papërgjegjshmërie”. Ram...
Rama-Bashës: ‘Ti duhet të Rilindësh! ‘
“Ti vjen këtu dhe ekzaktësisht duke lexuar abetaren që të ka mësuar ai llumi nga i cili do që të distancohesh. Ti je karikaturë e atij llumi. Ti duhet të Rilindësh”. Kanë qenë këto fjalët e kre...
Vettingu i politikanëve/ Rama-Bashës: Gjetje e lodhur! Nëse del si komardaret e fëmijëve, do bësh rolin e peshkaqenit
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Bashës për vettingun e politikanëve duke i thënë se është gjetje e lodhur. Ndonëse Basha i ka mëshuar shumë kësaj çështje, Rama thotë se do të diskutohe...
“Shqipëria po bëhet gati për në BE. Zgjerimi është futur në sirtaret e BE”/ Rama editorial për ‘Politico.eu’.
  “Nëse Ballkani Perëndimor nuk shkon dot në BE, ndoshta BE-ja mund të vijë tek ne”. Kryeminsitri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka mbajtur këtë qëndrim jo pak herë gjatë takimeve të ndryshm...
DERI NË MARS NA BËJ ÇFARË TË DUASH, O KOMANDANT!
Nga: Astrit Patozi Tani që morëm vesh për lëshimin e satelitit Albania 1, o komandant, na bëj çfarë të duash deri në mars, se nuk të themi gjë. Jemi gati të rrimë, jo vetëm pa drita, por...
Shqipëria do të ketë ‘syrin’ e saj në hapësirë, Rama: Në mars lëshojmë në orbitë satelitin ‘Albania 1’, në qershor i dyti
Në muajin mars Shqipëria do t'i bashkohet vendeve që kanë një 'sy' në hapësirë. Pritet të lëshohet sateliti 'Albania 1'. Lajm e ka dhënë Kryeministri Rama teksa ka postuar një video të një bisede ...
Progres-raporti i KE/ Rama: Na i hapin apo jo negociatat, ne nuk ndalemi! Europën e ndërtojmë këtu
Kryeministri Edi Rama tha se KE rikonfirmoi edhe një herë se Shqipëria i ka plotësuar të gjitha kushtet për nisjen e negociatave dhe se ky raport është një udhërrëfyes për Shqipërinë. Rama tha ...
‘Albania 1’ dhe ‘Albania 2’. Rama zbulon projektin e Shqipërisë: ‘Vitin tjetër do t’i çoj në univers!’
  Kryeministri Edi Rama deklaroi se brenda vitit tjetër Shqipëria do të dërgojë dy satelitë në orbitë. Ndonëse se në Kuvend pati të qeshura nga radhët e opozitës, Rama tha se një gjë e till...
“Ta harroni komisionin Becchetti!”/ Edi Rama për çështjen e shumëpërfolur: “Ai është i kërkuar nga drejtësia shqiptare, ju bëheni aleat me të”.
Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka mbajtur fjalën në Parlament, ku ka folur edhe për çështjen e Becchehtit."Në muajin prill 2021 opinioni publik u njoh me rastin Beccehti. Tani mund të ma tregoni...
Faqja 20 prej 145« E para...10...1819202122...304050...E fundit »