Etiketa: is_tag

Rutte lavde Ramës për Balkanin e Hapur: Është drejtuesi më me përvojë që ka marrëdhënie të mira me të gjithë
  Kryeministri i Holandës, Mark Rutte i ka thurur lavde kryeministrit Edi Rama, në këtë konferencë për shtyp që përkon edhe me ditëlindjen e kreut të qeverisë shqiptare. Ballkani i Hapur' d...
Holanda mbështet Shqipërinë/ Rutte: Duam të kemi një nismë të përbashkët Shqipëri-Holandë për integrimin!
AMSTERDAM- Holanda mbështet fort Shqipërinë në procesin e integrimit në Bashkimin Europian dhe për të treguar, kryeministri Martk Rutte tha se dy vendet po planifikojnë që të kenë një nismë të për...
Shqipëria kërkon drejtësi në Hagë për viktimat e krimeve mizore. Hofmanski falënderoi Ramën.
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama vizitoi të hënën e 4 korrikut Gjykatën Penale Ndërkombëtare (GJPN) në Hagë, ku kërkoi drejtësi për të gjitha viktimat e krimeve mizore.  “Republika e ...
Rama: Nëse Maqedonia e Veriut s’do të pranojë propozimin e Macron, do të kërkojmë të ecim të ndarë
Kryeministri Edi Rama thotë se do ishte një gabim i madh nëse Maqedonia e Veriut nuk do të pranonte propozimin e presidentit francez, Emanuel Macron lidhur me zgjidhjen e ngërçit me Bullgarinë. Gj...
Shoqatat kërkojnë pse përjashtoi gazetarin që shkeli etikën. Rama: Nuk mund të legjitimohet liria e shkeljes së etikës!
'Liria e shkeljes së etikës brenda konferencave të mia nuk mund të legjitimohet!' Kjo është përgjigja e kryeministrit Edi Rama pas kritikave që shkaktoi vendimi i tij, për të përjashtuar për 3 mua...
Rama zbulon çfarë diskutoi me presidentin Joe Biden në Madrid
Kryeministri Rama u pyet në konferencën për shtyp të kësaj të premteje edhe për atë që ai diskutoi me presidentin amerikan, Joe Biden, gjatë samitit të NATO-s të mbajtur së fundmi në Madrid....
Rama: Kemi ftuar NATO-n për të instaluar një bazë navale në portin e Durrësit
Kryeministri Edi Rama tha se ka ftuar NATO-n që të instalojë një bazë navale ushtarake në Portin e ri të Durrësit, që do të ngrihet në Porto Romano. “Së shpejti dot ë kthehemi në ...
Çfarë është një bazë detare e NATO-s në Durrës? Rama jep lajmin se ky plan sapo ka nisur
Ekziston një propozim konkret për ngritjen e një baze detare të NATO-s në Durrës.  Kështu ka bërë me dije Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pasi është kthyer nga Samiti treditor ...
Rama: Harta e re Gjyqësore nuk do të ndryshojë, bojkoti i avokatëve është pa vlerë!
Harta e re gjyqësore nuk do të ketë asnjë ndryshim! Pavarësisht kontestimit nga ana e avokatëve, kryeministri Edi Rama ua ka bërë ta qartë që  të mos e vazhdojnë bojkotin e seancave gjyqësore dhe ...
Karavasta/ Parku fotovoltaik, më i madhi në gjithë Ballkanin; ndëtimi i tij nis sot.
 Parku më i madh fotovoltaik jo vetëm në Shqipëri, por në gjithë Ballkanin, do të marrë jetë zyrtarisht, për ta kthyer vendin në një prej prodhuesve më të mëdhenj të energjetikës në ...