Etiketa: rama

Shqipëria, marrëveshje me SHBA për teknologjinë 5G, jo teknologjinë kineze! Yuri Kim: ‘Partneriteti ynë po forcohet’.
Marrëveshja e firmosur ditën e djeshme për rrjetin 5G mes Kryeministrit Edi Rama dhe Sekretarit Amerikan të Shtetit Antony Blinken, është përshëndetur edhe nga ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri K...
Takimi Rama- Blinken në Bruksel/ Blinken: ‘Partneriteti ynë po bëhet më i fortë, vlerësojmë lidershipin tuaj!’
Sot ne Bruksel Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me Sekretarin e Shtetit, Antony Blinken, që u mbyll me nënshkrimin e marrëveshjes për koordinimin e teknologjisë 5G mes ShBA dhe Shqipëris...
Seanca Parlamentare për shkarimin/ Rama: “Meta ka mbaruar punë! Keqardhje për mikun e dikurshëm”.
Kryeministri Edi Rama, duke mos e kursyer ironinë, ka kërkuar që sot Parlamenti të flasë me votë për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta dhe të shprehë vullnetin e më shumë se 90% të...
Më 5 korrik busti i Skënderbeut në parkun qendror të Budapestit, Rama: Vend shumë i mirë, mund të bëhet një ‘tapet’ kuqezi…
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shkuar në parkun qëndror të Budapestit ku pas pak javësh vendoset busti i Gjergj Kastriot Skënderbeut. Rama shoqërohet nga Veliaj në Budapest. Kryebas...
Kryeministri Rama viziton Hungarinë, zbulon arsyen e vizitës me ftesë të Orban.
Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Hungari, ku ndodhet për një vizitë pune, me ftesë të homologut të tij Viktor Orbán. Përmes një shënimi në facebook, Rama shkruan se vizita e punës ka të bë...
Të enjten në Tiranë mbahet Samiti i liderëve të Ballkanit, drejtohet nga Rama dhe Varhelyi
(FOTO: Oliver Varhelyi dhe Edi Rama) Shqipëria do të jetë mikpritësja e samitit të ardhshëm të Liderëve të Ballkanit Perëndimor, i cili do të zhvillohet më 10 qershor, në Pallatin e Brigadave....
Nisi sot nga Ksamili dhe Velipoja operacioni për shembjen e ndërtimeve pa leje, shemben objektet e para!
Nga sot, duke nisur me dy prej zonave më të bukura turistike në vend, Ksamilin në ekstremin jugor si dhe Velipojën në veri, fillon operacioni i shembjes e ndërtimeve pa leje në bregdet. Operacioni...
Ja kur nis puna për Durrësin e ri/ Ndryshim madhështor, Rama bën një takim me…
Kompania EMAAR me në krye presidentin, Muhamed Alabar mbërriti sot në Durrës dhe prezantoi planin për portin turistik të qytetit bregdetar. Një investim që do të nisë gjatë mandatit të 3-të të ...
Integrimi dhe negociatat/ Rama për gazetën gjermane Bild: BE po shkel premtimet, ne kemi plotësuar të gjithë kushtet!
Kryeministri Edi Rama është shumë i qartë me Bashkimin Europian. Unioni duhet të mbajë premtimet dhe të hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Këtë deklaratë Rama e ka bërë në n...
Nis shembja e ndërtimeve pa leje në bregdet! Rama paralajmëron: Filloni lexoni ligjin dhe prishini vetë.
Javën e ardhshme do të nisë shembja e ndërtimeve pa leje në bregdet. Kryeministri Edi Rama u ka lënë afat pronarëve që kanë ndërtuar pa leje 5 ditë kohë, deri të hënën, që t'i shembin vetë, pasi n...
Faqja 30 prej 145« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »