Etiketa: rama

Rama, Veliaj dhe Manja vizitojnë familjen e Arjan Salës/ U shpall ‘Dëshmor i Atdheut’.
Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj kanë vizituar familjen e 32-vjeçarit Arjan Sala, i cili humbi jetën mes flakëve në magazinën e veshjeve pranë një qendre tregtare në T...
Largimi I Bashkim Finos/ Qeveria shpall ditë zie kombëtare 29 marsin…
Kryeministri Edi Rama me vendim Qeverie ka shpallur ditë zie 29 marsin, pas ndarjes nga jeta të deputetit socialist, Bashkim Fino. Flamuri shqiptar dhe ai i PS janë ulur në gjysmë shtizë në nde...
Humbja e Bashkim Finos, Rama: Ditë zie për familjen tonë të madhe, sot aktivitetet tona elektorale do të ndalen
Kryeministri Rama ka reaguar permes nje mesazhi ngushellimi per ndarjen nga jeta te ish-kryeministrit Bashkim Fino. Ky i fundit nderroi jete nga Covid-19. MESAZHI I RAMES ⚫️ E pabesueshme, p...
Vaksinimi masiv, Rama: S’do të kërkohet pasaportë vaksinimi për turistët, s’kemi orare kufizuese këtë verë! Vaksinat na lehtësojnë barrën e pandemisë
Kryeministri Edi Rama ishte prezent në inspektimin e procesit të vaksinimit masiv në sheshin "Skënderbej" ku tha se ky proces do të lehtësoj sezonin turistik gjatë verës, ndërsa nuk do të kërkohet...
“Me tramvaj erdhët?!”, Rama ironizon opozitën: Prapë atë do merrni nëse ia fusni në tym zgjedhjes
Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës nga tarraca e bashkisë së Tiranës, nuk la pa ironizuar opozitën.  Ai iu drejtua qytetarëve që ishin të pranishëm që nëse duan “t’ia fusin në tym zgjedhjes që ...
“Sot është dita më e lumtur e jetës time politike”/ Rama flet i emocionuar për vaksinimin masiv
Kryeministri Edi Rama thotë se kjo e sotmja është dita më e lumtur e jetës së tij politike. "Kjo e sotmja është një nga ditët më të bukura të jetës time politike. Mbase më e bukura. Është shumë m...
Rama zbulon telefonatën nga Europa: Do të nisen 651 mijë vaksina për rajonin!
Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar një bisedë telefonime të rëndësishme. Rama shkruan, se pas një telefonate që kishte me Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, kj...
Rama propozon titullin ‘Dëshmor i Atdheut’ për Arjan Salën
Zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi njofton se me propozim të kryeministrit Edi Rama, 32-vjeçarit Arjan Sala pritet që ti jepet statusi “Dëshmor i Atdheut”. Në një postim në mediat sociale, Koçi...
Europa ndez dritën jeshile/ Rama plotëson kushtet, Shqipëria brenda muajit…
Parlamenti Europian ka votuar PRO integrimit të Shqipërisë e cila ka plotësuar kushtet e BE-së. Falë reformave të suksesshme të qeverisë Rama, Shqipëria brenda muajit qershor do të zhvillojë ko...
Pse na duhet fabrika? Rama: Vaksina anti- covid pritet të bëhet rregullisht, si ajo e gripit
Kryeministri Edi Rama teksa ka thënë se Shqipëria po punon për të arritur një marrëveshje për të sjellë fabrikën e prodhimit të vaksinave në Shqipëri, ka shtuar se vaksina anticovid pritet të in...
Faqja 40 prej 144« E para...102030...3839404142...506070...E fundit »