Etiketa: reforma-ne-drejtesi

Fatmira Hajdari para Vettingut/ 13 apartamente dhe 1 vilë pa burim, SHBA i ka refuzuar hyrjen.
Gjyqtarja e Apelit të Tiranës, Fatmira Hajdari ka dalë sot përpara seancës së KPK. DSIK ka konstatuar deklarim të pasaktë të pasurisë pasi nuk ka burime të mjaftueshme financiare për të justifi...
Sekretari amerikan i Shtetit, Pompeo: Mirëpres marrëveshjen për Reformën Zgjedhore në Shqipëri
SHBA- Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo gjatë një deklarate për shtyp ka përshëndetur edhe marrëveshjen për Reformën Zgjedhore të arritur mes palëve politike në Shqipëri.  Sipasaj asa...
Yuri Kim: Progres i jashtëzakonshëm. Partia në pushtet dha shumë, tani topi në fushën e Bashës për ‘po’ ose ‘jo’ për fatet e shqiptarëve.
Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, pas 9 orë të tjera negociatash për Reformën Zgjedhore, deklaroi para mediave se është bërë progres i jashtëzakonshëm, duke i dhënë “merita të veçanta” partisë në p...
Një ditë pas rebelimit të Presidentit/ SHBA: Mbështesim Drejtësinë si ‘synim i popullit’ edhe pse ‘e dhimbshme për disa’.
Vetem disa ore pas deklaratave te presidnetit Meta ne media se 'Reforma ne Drejtesi ka deshtuar' per shkak edhe te SHBA e BE dhe se presidneti 'nuk eshte i papune'qe te prese ambasadoren e Amerike...
Brukseli rrëzon Metën për ndërhyrjet në Drejtësi. Soreca: ‘S’është koha për të rihapur diskutime!’
Pas paralajmërimit të ambasadores se Shteteve te Bashuara, Yuri Kim, për ndërhyrje në Reformën në Drejtësi, një reagim ka ardhur edhe nga kolegu i saj, përfaqësuesi i BE-së, Luigi Soreca. Sorec...
Shtetet e Bashkuara: Dikush në fshehtësi po bën ‘marrëveshje për të vrarë reformën në Drejtësi’
Ambasadorja Yuri Kim ka çuditur jo pak me një mesazh pasditen e së enjtes. Përmes Twitter, kryediplomatja amerikane thotë se uron që palët të mos kenë bërë ndonjë marrëveshje në kurriz të refo...
Reforma në Drejtësi/ Byroja e Hetimit si FBI, hetuesit shqiptarë do trajnohen në Virginia të SHBA-së
Përfaqësuesja e OPDAT, Michele Lakomy, ishte e pranishme në “Ministerialin e Drejtësisë” ku foli lidhur me ngritjen e SPAK dhe formën se si do të funksionojë. Teksa i shprehu mirënjohje ministr...
Zonja Calavera çuditet si dridhen politikanët tanë nga Reforma në Drejtësi.
Nga: Zëri i Amerikës/ Shefja e operacionit ndërkombëtar të ONM, Genoveva Ruiz Calavera, në një intervistë për Zërin e Amerikës, është shprehur se Vettingu po trondit themelet e një sistemi të k...
Shtetet e Bashkuara: Reforma në Drejtësi do ta bëjë secilin të barabartë me secilin para Drejtësisë. VIDEO
Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka përcjellë në rrjetet sociale një video sqaruese për të gjithë shqiptarët, ku ju shpjegon se çfarë është Vettingu. Me sa duket vetë diskutimet dhe debatet pol...
E ngarkuara me punë në ambasadën e SHBA, Leyla Moses-Ones: Ja pse janë bllokuar Gjykata e Lartë dhe Gjykata Kushtetuese.
TIRANE-Shtetet e Bashkuara të Amerikës japin garancinë se do të qëndrojnë në krah të Shqipërisë deri në ngritjen e SPAK-ut dhe vendosjen para drejtësisë të zyrtarëve të korruptuar dhe kriminelëve....
Faqja 1 prej 3123