Etiketa: shba

Një vdekje në minutë në SHBA dhe Trump kundër të gjithëve
Koment/ Vendi arrin 22,000 të vdekur ndërsa Trump bën thirrje për dorëheqjen e Anthony Faucit, një imunolog konsulent qeveritar i cili kritikon faktin që Shtetet e Bashkuara nuk i mbyllën kufij...
Koronavirusi: Numri i vdekjeve në SHBA kalon 2,000 në një ditë
SHBA është bërë vendi i parë në botë që regjistroi më shumë se 2,000 vdekje koronavirus në një ditë të vetme. Shifrat nga Universiteti Johns Hopkins tregojnë se 2,108 njerëz vdiqën gjatë 24 orë...
AG William Barr flet në lidhje me hetimin e Rusisë mbi fushatën e Trump: “Ka diçka shumë më shqetësuese këtu”
Hetimi i Rusisë për fushatën e Presidentit Trump për vitin 2016 ishte "një nga udhëtimjet më të gjata në historinë Amerikane", tha Prokurori i Përgjithshëm William Barr të enjten gjatë një paraqitje...
SHBA sjell ndihma për të luftuar koronavirusin, Yuri Kim: ‘Krenare që dhurojmë për një aleate të SHBA’.
Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka sjellë ndihma në Shqipëri për luftën kunër koronavirusit. Lajmi bëhet i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila thekson se SHBA ka sjel...
Bernie Sanders heq dorën nga gara për Shtëpinë e Bardhë
Sen. Bernie Sanders (I-VT) njoftoi pezullimin e fushatës së tij presidenciale të vitit 2020, të Mërkurën në mëngjes, duke i hapur rrugën ish-Zëvendës Presidentit Joe Biden që të bëhet kandidati i ...
Graham: Nuk do të ketë fonde për W.H.O. në Faturën e ardhshme.
Të martën në programin e Fox News Channel "The Story", Kryetari i Komitetit të Buxhetit të Senatit Nën-Komiteti i Shtetit për Operacionet e Huaja dhe Programeve Sen. Lindsey Graham (R-SC) u zot...
Martin Shkreli kërkon dalje nga burgu tre-mujore për të gjetur kurën e koronavirusit
4 Richard Drew/AP DAVID NG 7 prill202048 Martin Shkreli, ish-fond mbrojtësi dhe drejtuesi farmaceutik i cili aktualisht po vuan dënimin me shtatë vjet burg për mashtrim me letrat me vlerë...
New York bie në makth: “Varros të vdekurit në parqe”
Shumë të vdekur në New York, ku kërkohet zgjidhje për ata që nuk mund të varrosen. Institucionet mendojnë për gropa në parqet publike Giuseppe Aloisi Ekziston një hipotezë e re, e cila po me...
Trump qorton hetimet ‘partizane’ pasi Pelosi shpalli komisionin e ri të koronavirusit: ‘Ja përsëri’
Presidenti Trump, duke folur në konferencën e shtypit të koronavirusit në Shtëpinë e Bardhë,të enjten u zbraz mbi Demokratët që kanë krijuar një komision të ri të Dhomës me autoritetin për të hetuar...
SHBA do t’i mbijetojë koronavirusit si udhëheqëse e botës. Ringritjet janë specialitet i Amerikës
Walter Russell Mead Janë dy epidemi të përhapura sot në SHBA: koronavirusi dhe një ndjesi shqetësuese e dështimit kombëtar. Ashtu si të ashtuquajturit Kamzhikues, të cilët bridhnin nëpër Evropë...
Faqja 20 prej 81« E para...10...1819202122...304050...E fundit »