Etiketa: shba

Qassem Soleimani, një kriminel mizor!
  Një sulm ushtarak amerikan në Irak vrau Qasem Soleimani-n, komandantin famëkeq të Forcave terroriste Quds, më 2 janar. Shumica dërrmuese e iranianëve e urrenin Soleimani-n, si një simbol ...
Një sulm i ri amerikan në Irak. Vritet udhëheqësi i milicisë pro-iraniane.
Një sulm i ri gjatë natës shkaktoi vdekjen e një prej komandantëve të milicisë besnike të Teheranit. Dhe tensioni rritet Nga: Angelo Scarano Sulmet e SHBA në Irak nuk ndalen. Pas raketës që ...
Amerika vret në Bagdad gjeneralin kryesor Iranian. Sulmi u urdhërua nga Donald Trump.
Komandanti më i fuqishëm i ushtrisë së Iranit, General Qasem Soleimani, është vrarë nga sulmet ajrore të Shteteve të Bashkuara në Irak. 62 vjeçari udhëhoqi operacionin ushtarak Iranian në Lindj...
Viti 2020 u shënua me tension mes SHBA dhe Iranit; përgatitet një dhunë e re
Tensioni SHBA-Iran mbetet i lartë pas tërheqjes së militantëve nga kompleksi i ambasadës amerikane në Bagdad Tensioni midis Shteteve të Bashkuara dhe Iranit mbetet i lartë; të dy palët përgatiten...
Biden thotë se nuk do t’i bindet thirrjes së Senatit për gjyqin e impeachment kundër Trump.
Nga: Fox News/ Ish zëvendës presidenti Joe Biden tha të Premten se ai nuk do të bindet ndaj thirrjes së Senatit për të dëshmuar në gjyqin për impeachment kundër presidentit Trump, duke pohuar s...
Shtetet e Bashkuara në gatishmëri të lartë për një lëshim të mundshëm raketash “dhuratë Krishtlindjesh” nga Koreja e Veriut
Zyrtaret e SHBA janë në gatishmëri te larte për shenja të lëshimit të mundshëm raketash nga Koreja e Veriut ne ditët e ardhshme që zyrtarët e kanë cilësuar si një "dhuratë Krishtlindjesh". Një ...
Blutë e shtetit blu: Senati duhet të ngarkojë Nancy Pelosin me akuzën “Pengim të Kongresit”
Nga: JOEL B. POLLAK, 20 dhjetor 2019 Kryetarja e Dhomës Nancy Pelosi (D-CA) po refuzon të transmetojë në Senat paragrafet e impeachmentit kundër Presidentit Donald Trump që Dhoma e Përfaqësuesv...
Presidenti Trump kërkon ‘menjëherë më dërgoni në gjyqin e Senatit!’
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka kërkuar një gjyq të menjëhershëm në Senat për impeachmentin që votuan Demokratët në Kongres. Ditën e Mërkurë, Kongresi e ngarkoi zotin Trump ...
Zyrtarizohet Yuri Kim; Senati Amerikan miraton ambasadoren në Tiranë.
Yuri Kim ka marrë miratimin nga Senati Amerikan dhe do të jetë ambasadorja e re e SHBA në Shqipëri. Në muajin nëntor Komisioni i Jashtëm i Senatit  e aprovoi dhe para Komisionit  Kim theksoi se...
Arrihet impeachment ndaj Donald Trump; por duket i pamundur largimi i tij nga Shtëpia e Bardhë.
Donald Trump është bërë president i tretë i Shteteve të Bashkuara në histori që shkon në Imoeachment nga Dhoma e Përfaqësuesve, duke e vënë para gjykimit të Senatit i cili do të vendosë nëse Trump...
Faqja 20 prej 70« E para...10...1819202122...304050...E fundit »