Etiketa: shba

Senati konfirmon gjyqtaren Amy Coney Barrett në Gjykatën e Lartë.
Senati votoi për të konfirmuar gjyqtarin Amy Coney Barrett në Gjykatën e Lartë të hënën në mbrëmje, duke e bërë atë të gjyqtaren e tretë që u bashkua me gjykatën më të lartë të kombit nën presiden...
Zgjedhjet presidenciale/ Votat e hedhura deri tani- në “shifra mahnitëse”
  -Disa shtete kanë arritur tashmë më shumë se 60% të pjesëmarrjes së tyre në votime 2016- Shumë amerikanë po votojnë në fillim të zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020 mes shqetësimev...
Gjyqtarja Amy Coney Barrett pret konfirmimin e shpejtë në Gjykatën e Lartë
    Artikulli vijues sponsorizohet nga Rrjeti i Krizave Gjyqësore dhe është i autores Penny Nance. Penny Nance është presidente dhe CEO e Concerned Women for America, organizata më ...
Trump e quan familjen Biden ‘ndërmarrje kriminale’ mes brohoritjeve në tubimin e Nevada-s
Trump organizoi tubimin 'Make America Great Again' në Nevada. Presidenti Trump sulmoi si "ndërmarrje kriminale" familjen e  kandidatit demokrat Joe Biden në një tubim të Nevada të Dielën, ndërsa b...
Përfundojnë seancat dëgjimore me Amy Coney Barrett, republikanët krenarë
  Seancat dëgjimore të Amy Coney Barrett përfundojnë me Republikanët që ndihen krenarë, Demokratët duke e quajtur 'fals' Tri ditë të gjata të seancave degjimore të konfirmimit për Gjykatë...
Barrett impresionon duke iu përgjigjur pyetjeve të një dite të tërë pa përdorur shënime
Pas orësh përgjigjesh për pyetjet mbi filozofinë e saj ligjore dhe duke kujtuar gjykimet e saj dhe të gjykatave të tjera, senatori John Cornyn, R-Texas., e pyeti Barrett se si përgatitej. "Ju e...
Seanca dëgjimore e Amy Coney Barrett vazhdon pas ditës së parë të tensionuar
  Seanca për konfirmimin në Gjykatën Supreme të gjykatëses Amy Coney Barrett filloi të hënën me demokratët që përpiqen ta përshkruajnë atë si një kërcënim të mundshëm për të drejtat e grave dhe pak...
Barrett, duke nderuar Scalia në hapjen e deklaratës dëgjimore, thotë se gjykata nuk duhet të bëjë politikë
-Procesi i konfirmimit të gjyqtares Amy Coney Barrett fillon të hënën- Gjykatësja Amy Coney Barrett do të vlerësojë mentorin e saj, të ndjerin Drejtësi Antonin Scalia, dhe do të theksojë besimi...
Presidenti i Dhomës Amerikane: Pas TAP-Devollit, investim nga SHBA për Skavicën
Në Tiranë, Dhoma Amerikane e Tregtisë po shënon 20-vjetorin e themelimit të saj, në valën e një serie sfidash dhe projektesh të mëdha ekonomike për Shqipërinë dhe rajonin. Presidenti i saj, Eni...
Zëvendëspresidencialet/ Pence dhe Harris në skenën e ndarë me pleksiglas, debat mbi koronavirusin dhe Gjykaten e Lartë
E nominuara e Demokrateve per zëvendës presidente Kamala Harris dhe zëvendes presidenti Mike Pence nuk humbën kohë per te shkëmbyer zjarr për trajtimin e pandemisë së koronavirusit nga ana e Pre...
Faqja 7 prej 82« E para...56789...203040...E fundit »