Etiketa: shkoder

I FUNDIT: Rreth orës 13, një atentat me armë zjarri tek ish monumenti i pesë Heronjë, Shkodër.
Një e shtënë me armë zjarri nga një makinë ka lënë tre  plagosur rreth orës 13:00 në qendër të qytetit të Shkodrës, në vendin ku ishte më parë monumenti i pesë Heronjve të Vigut. Një vajzë e re...
Në puseta ka elektricitet. Punëtori humb jetën në Shkodër, dy plagosen.
Një punonjës i shërbimeve komunale të Bashkisë ka humbur jetën teksa  po punonin në një pusetë të ujërave të zeza. Dy të tjerë janë në gjendje të rëndë. Lajmi bëhet i ditur nga mediat lokale, n...
Mbrëmë vonë një mjek vritet nga fqinji në Shkodër
Ngjarja ka ndodhur para mesnate në rrugën "Qemal Stafa". Viktima Ilir Aliaj, rreth 40 vjeç, është mjek në profesion. Policia ka arritur në përfundimin se ai është vrarë nga fqinji i tij për shkak ...
Në Shkodër nuk ka më surprizë: PD merr 5 mandate, Tom Doshi del forcë e tretë.
Ka përfunduar procesi i numërimit në KZAZ numër 2 e instaluar në Pallatin e Sportit "Qazim Dervishi" të Shkodrës. Kjo ishte edhe KZAZ e fundit që kishte mbetur pa u numëruar në Qarkun e Shkodrës....
PD merr në Shkodër mandatin ‘në fije të perit’. Nard Ndoka hyn në Parlament
Numërimi i votave kuti pas kutie, i ka kthyer PD-së një madat 'të varur në fije të perit', mandatin e pestë. Oreët e fundit Shkodra ka qenë një zonë mjaft e dyshuar se kush do të jetë forcë e parë...
Pse PS fiton edhe në Shkodër?
Nga Laert Skiro/ Deri tani, me 79 kuti të numëruara nga 421, PS fiton edhe në Shkodër vendin e parë me 47.5%. PD vjen në vend të dytë. Partia Socialiste, që nga periudha e komunizmit, ka qen...
Mbi fletën e votimit, në Shkodër, shkruhet ‘JOZEFINA TOPALLI’
Fletët e votimit janë bërë të pavlefshme nga Demokratët, por megjithatë kanë kujtuar Jozefina Topallin dhe kjo u ka mjaftuar. Mbi fletë shkruajnë jo emrin e Partisë që votojnë, por  emrin e Jozefi...
Funny Story: Kandidati nr. 1 i PD në Shkodër, Gurakuqi, citon Qemal Stafën në vend të Migjenit.
Nga: L.Skiro, /Veritas.com.al./ Fanny Story: Në qytetin e Shkodrës, kandidati për deputet i PD, Romeo Gurakuqi, duke mbajtur një fjalim të zjarrtë dhe ‘akademik’ para simpatizantëve, ka cituar ...
Në Shkodër nuk ka burg, por ka ‘burgaxhinj’ dhe nëpunës
Ministri i Drejtësisë Gazment Bardhi ka urdhëruar fillimin e një hetimi të plotë administrativ, për të sqaruar procesin e rekrutimit fiktiv të stafit të burgut të Shkodrës nga ku ka rezultuar se n...
VIDEO/ Gurakuqi i PD në Shkodër thotë: “Jo PD, por lista Basha” të fitojë
Gjatë takimeve elektoraleme qytetarët e Shkodrës, ka rënë në sy se si kandidati i PD-së, Romeo Gurakuqi është munduar  të identifikohet jo si një kandidat i Partisë Demokratike, por si pjesë e asa...
Faqja 10 prej 12« E para...89101112