Etiketa: spak

Përgjimet e ‘Ndraghetës’/ SPAK: Hetimi në Shqipëri do vendoset pas komunikimit me palën italiane
Në përgjimet e publikuara për hetimet e antimafias italiane për grupin mafioz ‘Ndrangheta’, ku u përmendën edhe emrat e disa politikanëve Shqipëri, SPAK shprehet së të hënën do të kontaktojnë me a...
SPAK do të ketë më shumë prokurorë/ Komisioni i Ligjeve miraton shtimin e numrit.
Komisioni i Ligjeve ka miratuar shtimin e numrit të prokuroreve të Prokurorisë së Posaçme. SPAK do të jetë me 20 prokurorë, nga 13 që ka aktualisht, pas kërkesës se bërë nga drejtuesi i këtij inst...
Një vit nga krijimi i SPAK/ Bilanci: U regjistruan 568 procedime, në fund- ja 5 dosje të rënda
Sot është 1- vjetori i krijimit të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka filluar ushtrojë funksionet e saj nga data 19...
SPAK nis bashkëpunimin me prokurorinë që çoi para drejtësisë ish-kryeministrin, ministra e diplomatë kroatë
Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK  ka nënshkruar një Memorandum Mirëkuptimi me Zyrën për Luftën kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar të Republikës...
Adriatik Llalla, zyrtarisht i pandehur/ Ja lista e pasurive që SPAK ka vendosur për sekuestrim
Adriatik Llalla, ish prokurori i përgjithshëm që do gjykohet për fshehje te te ardhurave, tanimë me vendim të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë, do t’i s...
KED paditet në SPAK. Akuzohet se manipuloi procesin e krijimit të Gjykatës Kushtetuese.
Kandidatja për anëtare në  Gjykatën Kushtetuese, Zhaklina Peto, qe u rikthye në garë me vendim gjyqësor, ka kallëzuar në SPAK nënkryetaren e KED Vitore Tusha dhe relatoren që e verifikoi Miranda A...
Gjykata vendos: Adriatik Llalla të merret i pandehur, gjykohet për fshehje të pasurisë.
Ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla është marrë i pandehur për akuzën e fshehjes së pasurisë dhe deklarimit të rremë kryer tre herë.  Avokati i tij tha për median se: Ne prisnim të ...
“600 mijë dollarë naftë për mitingje”, Gjici çon në SPAK ish-kreun e Bashkisë Kukës
Bashkia Kukës, që drejtohet nga Safet Gjici ka kallëzuar në SPAK ish-kryetarin demokrat të bashkisë Bashkim Shehu. Ka qenë vetë kryebashkiaku socialist Gjici që përmes një deklarate për mediat ...
Presidenti ka imunitet si deputetët. Arrestimi nga SPAK varet nga Kuvendi, ja si i ndryshojnë dispozitat.
Nga Adriatik Doçi Presidenti i Shqipërisë do të ‘vishet’ me imunitetin e deputetit, ku pur rrjedhojë një arrestim i mundshëm kalon në duart e Kuvendit. Kështu parashikon, përpos të tjera...
Gjykata e SPAK me ‘dorë të rëndë’/ Ndëshkime nga 7 deri 14 vjet burg për 8 trafikantët. Mes tyre kampioni botëror në mundje
Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka përfunduar gjykimin e Dosjes 339/3, ku në përfundim të gjykimit ka deklaruar fajtorë të pandehurit për kryerjen e veprës penale të...
Faqja 1 prej 812345...E fundit »