Etiketa: spak

Operacioni antidrogë, SPAK: U sekuestruan 430 kg kokainë me vlerë 40 milionë euro.
Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit, ka dhënë detaje në lidhje me operacionin antidrogë ku u zbulua laboratori i kokainës në Fier. Në një  deklaratë për mediat, SPAK bën të dit...
40 pasuri të paluajtshme dhe 11 shoqëri / Kallëzohet në SPAK ish-Kryeministri Aleksandër Meksi për vjedhje e pastrim parash me firmat piramidale
Në kallëzim kërkohet sekuestrimi i 40 pasurive të paluajtshme, mes tyre 11 kompani, apartamente, garazhe, troje, godina dhe njësi ndërtimore. Sipas materialit kallëzues, pasuritë në emër të Aleksand...
Inceneratori i Fierit, SPAK 11 urdhër arreste, 5 në pranga, 6 në kërkim
SPAK ka ndërmarrë sot një aksion në lidhje me çështjen e inceneratorëve, duke lëshuar 11 urdhër arreste për inceneratiorin e Fierit. 5 janë arrestuar tashmë ndërkohë që 6 janë në kërkim! 5 prej ty...
SPAK mbyll hetimet për inceneratorin e Elbasanit/ Lefter Koka i pandehur, Zoto dhe Gugallja në arrati
Prokuroria e Posaçme ka mbyllur hetimet për inceneratorin e Elbasanit, duke marrë të pandehur Lefter Kokën, Klodian Zoton, Stela Gugalljan dhe disa ish-zyrtarë të Ministrisë së Mjedisit. Ditën ...
Gjykata Speciale vendos: Alqi Bllako të kthehet në burg
Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako është rikthyer në burg. Kështu ka vendosur Gjykata e Posaçme e Apelit, e cila pranoi ankimimin e SPAK ndaj vendimit të Shkallës së Parë për ta kal...
Po bien kambanat! Yuri Kim: SPAK s’do kursejë asnjë pavarësisht postit e pasurisë, kërcënimet nuk e ndalin luftën antikorrupsion
Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, ka zhvilluar një tjetër vizitë në Prokurorinë e Posaçme dhe ka paralajmëruar sërish politikën që të ndalë kërcënimet ndaj prokurorëve. Pak ditë më parë ajo takoi gjyq...
Gjykata Speciale SPAK mbyll televizionet RTV Ora dhe Ora News!
Gjykata e Posaçme ka pranuar kërkesën e SPAK për të konfiskuar pasuritë e presidentit të “Yldon Media Group” Ylli Ndroqi. GJKKO ka vendosur konfiskimin 100 % të aksioneve të RTV ORA, vendim ky ...
Yuri Kim, 30 minuta në SPAK, takim me gjyqtarë dhe prokurorë.
Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, është pritur këtë të enjte në Prokurorinë e Posaçme rreth orës 12:00, ku ka zhvilluar një takim me Prokurorët e kësaj strukture dhe me drejtuesin Arben Kraja. N...
Prokurorët e SPAK/ Shkon në 2 numri i kandidatëve për kreun, në listë edhe Edvin Kondili
Ka shkuar në 2 numri i kandidatëve për të marrë kreun e Prokurorisë së Posaçme. Pak ditë më parë ishte Adnan Xholi, ai i cili shfaqi interes, ndërkohë që sot ka dorëzuar kandidaturën edhe prokuror...
Kush është Adnan Xholi, prokurori që mund të të vihet në krye të SPAK? I vetmi që thërriti nën akuzë Berishën, Metën dhe Tahirin.
Adnan Xholi është kandidati i parë për të marrë drejtimin e Prokurorisë së Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit. Në dhjetor, Arben Kraja duhet të dorëzojë detyrën dhe deri më ta...
Faqja 1 prej 2312345...1020...E fundit »